Sportive
ORHUN ENE: İŞİMİZİ YAPMAK ZORUNDAYIZ
  • Google+ ile paylaş
14.05.2018
Yeşilgiresun Belediyespor galibiyetiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başantrenör Orhun Ene, sadece kendilerine değil herkese karşı sorumlulukları olduğunu belirterek, “Spor ahlakına ters düşecek bir durum içinde olmayı kabul etmeyiz” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonu deplasmanda aldığı 75-70’lik Yeşilgiresun Belediyespor galibiyetiyle kapatan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve takımın yetenekli ismi Yiğit Arslan karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Normal sezonu ikinci sırada tamamlayarak play-off çeyrek finalinde Eskişehir Basket ile eşleşen Mavi Yeşillilerin deneyimli çalıştırıcısı, Giresun ekibinin küme düşmesinden dolayı üzüntülü olduklarını belirterek, “Karşılaşmayla ilgili söylenecek çok bir şey yok. Giresun takımının düşmesinden üzgünüz. Kazansak da kaybetsek de sonuç değişmeyecekti. İşimizi yapmaya çalışıyoruz. Sadece kendimize değil herkese karşı sorumluluklarımız var. Onun için anlıyoruz gönül kırıklığını. Ancak biz basketbol takımıyız. Spor ahlakına ters düşecek bir durum içinde olmayı kabul etmeyiz. İşimizi yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.


YİĞİT ARSLAN: HEDEFİMİZ ŞİMDİ PLAY-OFF
TOFAŞ Basketbol Takımı’nın yetenekli isimlerinden Yiğit Arslan ise ligin normal sezonunu iyi bir şekilde tamamladıklarını, şimdi önlerinde play-off olduğunu hatırlattı. Ligden düşen Yeşilgiresun Belediyespor takımına ve Giresun’u bu zamana kadar destekleyen taraftarlar adına üzgün olduğunu belirten Yiğit, “İyi bir mücadele verdiler, ancak biz de çıkıp kendi oyunumuzu oynamak zorundaydık. İki takım için de hayırlısı olsun. Bizim şimdi hedefimiz play-off’ta başarı kazanmaya çalışmak. Onun için uğraşacağız” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor