Sportive
ORHUN ENE: SAVUNMAMIZLA KAZANDIK
  • Google+ ile paylaş
16.12.2018
Gaziantep deplasmanında oyuncularını savunmadaki gayretleri için tebrik eden Başantrenör Orhun Ene, “Bu bir süreç; O süreçte iyi günler de olacak, kötü günlerde olacak. Benim için önemli olan sahada bu karakteri ortaya koymak” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 11. hafta mücadelesinde deplasmanda Gaziantep Basketbol’u 66-79 yenerek ligdeki galibiyet sayısını 8’e yükselten TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ile takımın yetenekli oyuncularından Yiğit Arslan karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İyi savunma yaptıkları, maçın başından itibaren kararlı bir oyun ortaya koydukları bir mücadele olduğunu belirten Ene, “Savunmadaki gayretleri için arkadaşları kutluyorum ama bir sitemim de var tabii ki. Bu savunma ve kararlılığı 3 gün önceki Limoges maçımızda kendi sahamızda göstermiş olsaydık, şimdi Eurocup’ta farklı bir yerde basketbol oynayacaktık. Ama hayat böyle. Bir sürü sıkıntılar yaşadık, sakatlarımız oldu. Geçen sezon kurmuş olduğumuz kimyayı devam ettiremedik. Yeni oyuncuları adapte etmeye çalıştık ama ne olursa olsun çalışıyoruz. Ne olursa olsun genç oyuncularımız, yabancı oyuncularımızı oynatmak için onları değerli kılmak ve faydalanmak için çalışıyoruz. Hedeflerimizden sapmadık. Bu bir süreç; O süreçte iyi günler de olacak, kötü günlerde olacak. Benim için önemli olan sahada bu karakteri ortaya koymak. Gaziantep deplasmanında oyuncularımın koymuş olduğu karakter direkt olarak maçın sonucuna tesir etti” dedi.

Gaziantep Basketbol’un sahasında iyi bir oyun oynayan bir takım olduğunu ve kolay bir galibiyet almadıklarını vurgulayan deneyimli çalıştırıcı, “Yaptığımız savunma bence onların kendi sahalarındaki hücum ritimlerini bozdu. Biz biraz daha yorgun ve ritimsiz olmamıza rağmen savunmanın vermiş olduğu özgüvenle maçı kazanmasını bildik. Rakibimizin eksikleri de vardı, o eksiklerin de ben maçın sonucunu etkilediğini düşünüyorum. Onun için bu da bizim bir şansımız oldu. Gaziantep kaliteli bir takım. Geçen sene bir mucizeyi başardılar. İyi bir organizasyon, Türkiye’de basketbolu izleten bir organizasyon. İdari ekibinden, teknik ekibine ve oyuncularına kadar Anadolu’da basketbolu yaşatmaya çalışıyorlar. Onlara çok saygı duyuyoruz. İnşallah istedikleri hedeflere ulaşırlar” şeklinde konuştu.


YİĞİT ARSLAN: SIRALAMA AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR GALİBİYET

Sezonun ilk yarısındaki sıralama açısından önemli bir galibiyet aldıklarını belirten Yiğit Arslan da şu ifadeleri kullandı; “Bizim için çok önemli bir galibiyet oldu. Çok önemli bir deplasman Gaziantep deplasman. Ligde çok iyi mücadele ediyorlar. Bizim burada galip gelmemiz. Türkiye Kupası eşleşmeleri ilk yarıdaki play-off sıralamalarına göre olduğu için bu galibiyet bu nedenle de önemliydi. İyi mücadele ettik. Çok iyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Zaman zaman hatalar yaptık ama bunlardan da ders çıkarıp, çok daha iyi basketbol oynamayı düşünüyoruz. Hedefimiz bu. İnşallah bundan sonraki maçlarda da bu şekilde iyi bir oyun oynamaya çalışacağız.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor