Sportive
ORHUN ENE: AZ OYNAYAN OYUNCULAR İÇİN BİR FIRSATTI
  • Google+ ile paylaş
11.04.2019
Galatasaray deplasmanında kendi kaçırdıkları son topla maçı kaybettiklerini belirten Başantrenör Ene, “Takımdaki sakatlıklar bana göre az oynayan oyuncular için bir fırsattı. Ancak bench’ten biraz daha fazla katkı gelseydi sonuç farklı olacaktı” dedi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 19. hafta erteleme maçında deplasmanda Galatasaray Doğa Sigorta’ya bir sayı farkla 76-75 mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve Milli oyuncu Yiğit Arslan, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kendileri için önemli bir maç oynadıklarını belirten Ene, “Eksik oyuncumuz olsun, olmasın. Fark etmez. Biz her maça kazanmak için çıkan bir takımız. Oyunun genelinde esasında enerjimiz bitmese, bu kadar yorulmasaydık oyunun sonunda da çok basit kaçırdığımız atışlar var. Muhsin pota altı kaçırdı, Kenny Kadji zaten sakatlığından dolayı bu hafta idman yapamadı, oyunun sonunda o da düştü. Maçı kazanma adına kısıtlı rotasyonumuzda yapılacak hamleleri yapıp, doğru basketbolu ortaya koymaya çalıştık. Bench’ten gelen oyuncuların biraz daha fazla katkı vermesini beklerdik. Yüzde 50 daha fazla katkı alsaydık sonuç çok daha farklı olacaktı ama neticede kaybettik. Galatasaray kaliteli bir takım, iyi basketbol oynuyorlar. Bizim de maalesef sezonun bu döneminde hiç beklemediğimiz talihsiz sakatlıklarla beraber bir sıkıntı yaşıyoruz” dedi.

Takımda yaşanan sakatlıkların kimine göre bir handikap olduğunu ancak az oynayan oyuncular için de bir fırsat olduğunu belirten OrhunEne, “Eğer bu fırsatı biraz daha iyi kullanmış olsaydık görevimizi yerine getirecektik. Barış’ın ortaya koyduğu organizasyon ve katkıda Sammy Mejia’nın pasaportundaki yaşına bakmadan saha içerisinde vermiş olduğu mücadele, Kenny Kadji’nin sakatlığına rağmen oynama arzusu, Kyle Weems’in bütün bu gayretleri.. Maçtan önce de konuştuk; bunu galibiyete çevirdiğimiz zaman kendi adımıza çok önemli bir gün olacaktı. Ama maalesef kendi kaçırdığımız son topla maçı kaybetmiş olduk. Galatasaray’a hem sezonun kalanında, hem play-off mücadelesinde başarılar diliyorum. Şimdi önemli 4 maç bizi bekliyor. Önce sakatlarımızın iyileşmesini bekleyeceğiz. Gaziantep maçı çok önemli. Ona hazırlanacağız. Bu maçtan sonra da bir ara olacak bizim için. O arayı da iyi değerlendirebilirsek play-off için hazır olacağız” diye konuştu.

Keyifli bir basketbol oynadıklarını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, “Rakip kim olursa olsun biz bir organizasyon ve sistem içerisinde kalma gayreti içerisindeyiz. Bu seviye 3 senenin sonunda gelmiş olduğumuz seviye. Bu beni mutlu ediyor. Sahada oynayan genç oyuncuların çokluğu, tecrübeleri çok az ama onlar da istenilen düzeye geldiği zaman takım olarak da arzu ettiğimiz seviyeye gelmiş olacağız” ifadelerini kullandı.


YİĞİT ARSLAN: BAHANE ÜRETMEDEN HATALARIN ÜZERİNE GİDECEĞİZ

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın yetenekli oyuncularından Yiğit Arslan ise Galatasaray Doğa Sigorta karşılaşmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Kadromuzda bu maçta bir çok eksik vardı. Rahat bir şekilde takım olarak hazırlanamadık maça. Ama yine de iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Bahanesi olmaması lazım bu mağlubiyetin. Eksiklere dayanarak, bahane üretmeden hatalarımızın üzerine gitmeliyiz ve gerekli dersleri çıkarmalıyız. Bir sonraki maçta evimizde Gaziantep ile oynayacağız. Üçüncülük adına ve ligdeki konumumuzu daha yukarılara çekmek adına bu maçı kazanmak istiyoruz. Bugün zaman zaman iyi oynadık, zaman zaman basit hatalar yaptık. Bu yaptığımız basit hataları, önemli maçlarda yapmadığımız zaman çok daha iyi bir takım olacağımıza inanıyorum. Galatasaray’ı da galibiyetlerinden dolayı tebrik ediyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor