Sportive
TOFAŞ SPOR OKULLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME
  • Google+ ile paylaş
12.08.2020
Spor Bakanlığı ve TBF'nin pandemi dönemi sürecinde sporda antrenmanlara başlanması ve uygulanması gereken tedbirlerle ilgili yayımladığı yönergeler sonrası Tofaş Türkiye Spor Okulları çalışmalarımız hakkında bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunca getirilen hususlar ve spor federasyonlarınca branşa özgü belirlenen kurallar dikkate alınarak 4 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla takım antrenmanlarının başlanabileceği duyurulmuştur. Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Uluslararası Basketbol Federasyonu’nun (FIBA) kararları ve tavsiyelerinin yanı sıra Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) yürürlüğe koyduğu “basketbola dönüş protokolü” sonrasında Tofaş Spor Kulübü Sağlık Kurulumuz da; basketbolculara, teknik ekiplere, kulüp çalışanlarına ve salon çalışanlarına sağlıklı, dezenfekte ve güvenli bir ortam oluşturabilmek amacıyla “Tofaş Spor Kulübü Covid-19 Protokolü”nü hazırlamıştır.

Alınan pandemi önlemleri gereği 13 Mart 2020 tarihi itibarıyla askıya alınan Türkiye’nin 13 farklı ilindeki Tofaş Spor Okulları çalışmalarımız, bu protokoldeki şartların sağlanması halinde faaliyetlerine devam edebileceklerdir. Kulüp yöneticileri, tesis sorumluları ile birlikte, yeniden düzenlenecek olan basketbol çalışmalarıyla ilgili gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacak ve uygulamaların takibini yapacaklardır.

Ülkemizde etkisi halen devam etmekte olan küresel salgın sürecinde tüm sporcularımızdan, antrenörlerimizden, idarecilerimizden ve velilerimizden antrenman ve spor aktiviteleri dışında da özel hayatlarında kişisel hijyen, sosyal mesafe ve maske kullanımı kurallarına özen göstermelerini rica ediyor, sağlıklı günler diliyoruz.

TOFAŞ SPOR KULÜBÜ

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor