Sportive
AHMET ÇAKI: TAKIMIN İYİ BİR KİMYASI VAR
  • Google+ ile paylaş
01.12.2021
Merkezefendi Belediyesi galibiyeti sonrası değerlendirmelerde bulunan Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Takımının zaten iyi bir kimyası var. Bazen bu geçişlerde kendi elinizde kaza mağlubiyetler olabilir. O nedenle kazandığımız için mutluyuz” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 10. haftasında Yukatel Merkezefendi Belediyesi’ni 97-77 mağlup ederek ligdeki 6. galibiyetini alan TOFAŞ’ta Başantrenör olarak ilk maçına çıkan Koç Ahmet Çakı karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu. 

Takımın iyi bir kimyası olduğunu belirten Çakı, şu ifadeleri kullandı; “Bu maça hazırlanmak için 2 günümüz vardı. Merkezefendi takımını izlediğimde iyi bir kimyaları var. Rihards Lomazs gibi Adam Smith gibi yaratıcı iki kısası ve içeride de etkili Sestina gibi dış şutörleri var. Takımın başında göreve yeni başladığım için Koç Hakan Demir'den kalan artılarla kendimce inandığım şeyleri birleştirerek iki günde farklı bir şekilde hazırlanmaya çalıştık. Bir bölümünü yaptık, bir bölümünü yapamadık. Bu da normaldir çünkü iki günde bir çok şeyi değiştirmek kolay değildir ama TOFAŞ takımının zaten iyi bir kimyası var. Ben de buraya olabildiğinde adapte olmaya çalışıyorum. Kazandığımız için mutluyuz çünkü bazen bu geçişlerde kendi elinizde kaza mağlubiyetler olabilir. Bunu yaşamadan o kriz bölümlerinde, düştüğümüz bölümleri de maçta iyi yöneterek kazandığımız için mutluyum. Merkezefendi takımını da tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor