Sportive
DIMITRIOS PRIFTIS: DEVAM EDECEĞİZ
  • Google+ ile paylaş
05.10.2022
UCAM Murcia deplasmanında savunma ribaundu sıkıntısı ve maç sonunda verdikleri yanlış kararların kaybetmelerine neden olduğunu belirten Başantrenörümüz Dimitrios Priftis, “Bizim için en büyük problem rakibimize verdiğimiz 21 hücum ribaunduydu” dedi.

2022-2023 FIBA Basketball Champions League (BCL) A Grubu ilk hafta maçında deplasmanda UCAM Murcia’ya 75-72 kaybeden TOFAŞ’ta Başantrenör Dimitrios Priftis ve kaptan Berk Uğurlu karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İspanya deplasmanında rakibe çok fazla hücum ribaundu verdiklerini vurgulayan Priftis, “Zorlu bir maçtı. Tabii ki Murcia'yı maçı kazandığı için tebrik ediyorum. Maçın sonunda detaylar belirleyici oldu. Bizim için en büyük problem rakibimize verdiğimiz 21 hücum ribaunduydu. Ayrıca çok fazla serbest atış imkanı verdik. Sonuç olarak bizim savunma ribaundu sıkıntımız ve maç sonunda verdiğimiz yanlış kararlar kaybetmemize neden oldu. Tabii maç sonundaki pozisyonda daha iyi kararlar almamız gerekirdi. Zorlu bir maçtı ve ayrıca Bursa'da da zorlu bir maç geçmesini bekliyoruz. Devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BERK UĞURLU: ÖNÜMÜZE KONSANTRE OLACAĞIZ

Murcia deplasmanında 12 sayı-4 ribaund-5 asist ile oynayan kaptan Berk Uğurlu, karşılaşma sonrası şu ifadeleri kullandı; “Özellikle ilk yarıda her şeyi doğru yaptık. Ancak üçüncü çeyrekte sert savunma yaptılar ve onlara karşılık veremedik. Sonunda karşılaşmayı kaybettik. Bir sonraki maçımıza konsantre olacağız. Birincilik veya ikincilik için büyük şansımız var. Rakibimizi tebrik ediyorum ve bundan sonraki maçlarda iyi şanslar diliyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor