Budget
KAMUOYUNA DUYURU:
  • Google+ ile paylaş
13.05.2024
Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde mücadele veren 15 takımın temsilcileri, 10 Mayıs Cuma günü düzenlenen ‘Lig Kurulu’ toplantısında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelmiştir.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde mücadele veren 15 takımın temsilcileri, 10 Mayıs Cuma günü düzenlenen ‘Lig Kurulu’ toplantısında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelmiştir.

Yapılan toplantıda 2024-2025 sezonuna ilişkin yapılması planlanan talimat ve kural değişiklikleri görüşülmüş daha sonrasında TBF Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar, yürürlüğe girmek üzere TBF resmi internet sitesinden duyurulmuştur.

Bu doğrultuda; 4+3 yabancı oyunculu sistem 15 takımın oylamasında 12 kabul oyuna karşın 3 ret oyu ile oy çokluğuyla kabul edilmiş; 2024-2025 sezonu itibariyle Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi müsabakalarında en az bir Türk oyuncunun sahada bulunacağı, buna bağlı olarak yabancı oyuncu sayısının sahada en fazla 4, saha kenarında ise en fazla 3 olabileceği bildirilmiştir. 

Kulübümüz, Lig Kurulu toplantısında demokratik bir şekilde yapılan oylamaya saygı duymak ile beraber, getirilen yeni kuralın Türk basketbolu için doğru olmadığını ve Türk basketboluna orta vadede zarar vereceğini savunmaktadır.

TOFAŞ Spor Kulübü olarak, oluşturduğumuz altyapı odaklı model ile ulusal ve uluslararası alanda rekabetçi, etik değerlere sahip, davranışlarıyla örnek olan sporcu ve spor adamlarını Türk sporuna kazandırmayı hedeflemekte ve aynı vizyon doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ülke basketbolu için yeni spor insanları yetiştirmeye, gençlere yaratacağımız fırsatlarla Türk basketbolunda değer yaratmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor