Sportive
TOFAŞ VOLEYBOL TAKIMI DOLU DİZGİN
  • Google+ ile paylaş
22.02.2015
Voleybol Erkekler 2. Lig A Grubu 18. hafta maçında TOFAŞ sahasında Maliye Okulları'nı geriye düştüğü maçta harika bir oyunla 3-1 mağlup etti.

Çekirge Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye TOFAŞ, Deha, Suat, İlhan, Beytullah, Berkay, Kadir (Çağatay (libero)) şeklinde başladı. Karşılaşma Bursa temsilcisinden Suat'ın sayısıyla başlarken ilk teknik molaya TOFAŞ 8-7 üstün girdi. Molanın ardından toparlanan Maliye Okulları üst üste bulduğu sayılarla ikinci teknik molaya 16-12 üstün girdi. Oyunun son bölümün müthiş bir geri dönüşe imza atan TOFAŞ skoru 24-24'e getirdi. Bu dakikadan sonra Bursa temsilcisi bir kez servis sayısı şansını değerlendiremezken seti tartışmalı bir kararla Maliye Okulları 28-26 kazandı ve 1-0 öne geçti.

İkinci setin başında TOFAŞ'ta Antrenör Ünal Akgünel kırmızı kartı gören isim oldu ve set Maliye Okulları'nın 1-0'lık üstünlüğüyle başladı. Sete iyi başlayan Bursa temsilcisi Suat'ın sayılarıyla öne geçti ve skor 6-3'e gelince de Maliye Okulları molası geldi. Teknik molaya kadar da hızını kesmeyen TOFAŞ ilk teknik molaya da 8-3 üstünlükle girdi. İyi oyununu devam ettiren Bursa temsilcisi ikinci teknik molaya da 16-8 önde girdi. Molanın ardından da üstünlüğünü sürdüren TOFAŞ seti 25-16 kazanarak durumu 1-1'e getirdi. 

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başlasa da ilk teknik molaya 8-4 Maliye Okulları üstünlüğüyle girildi. Ankara ekibi iyi hücum ettiği bu bölümde ikinci teknik molaya da 16-13 önde girdi. Bu dakikadan itibaren toparlanan TOFAŞ yakaladığı seri ile skoru 20-20'ye getirdi. Taraftarının da desteğini arkasına alan Bursa temsilcisi harika bir son bölümle oyunu 25-22 kazandı ve setlerde 2-1 öne geçti.

Dördüncü sete de bir önceki setin verdiği moralle 4-1'lik başlangıç yapan TOFAŞ ilk teknik molaya da 8-4 önde girdi. Karşılıklı sayılarla geçilen bu bölüm sonunda ikinci teknik molaya da Bursa temsilcisinin 16-11'lik üstünlüğüyle girildi. Konuk ekip bu dakikadan sonra farkı bire kadar indirse de TOFAŞ üstünlüğü korumasını bilerek seti 25-22, maçı da 3-1 kazandı ve galibiyet sayısını 10'a yükseltti.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor