Sportive
BGL 16. HAFTA: TOFAŞ 88:96 ESKİŞEHİR BASKET
  • Google+ ile paylaş
14.01.2018
Basketbol Gençler Ligi 16. Haftasında evinde Eskişehir Basket ile kozlarını paylaşan TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, iyi başladığı ve ilk yarısını önde kapattı mücadelede üstünlüğünü koruyamayınca parkeden 88-96 mağlup ayrıldı.

TOFAŞ, Basketbol Gençler Ligi (BGL) 16. hafta mücadelesinde Eskişehir Basket’i konuk etti. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Mert Konuk, Eray Durmayaz, Ömer Yavaş, Çağatay Afşar, Emre Tanışan beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk basketlerini Çağatay Afşar ve Emre Tanışan'ın elinden buldu. Maçın 5. dakikasını 7-10 geride geçen Bursa temsilcisi, Ömer Yavaş ve Çağatay'ın sayılarıyla üstünlüğü sağladı. Eray Durmayaz'ın üçlüğü sonrası Ömer Yavaş, Mert Konuk, Emirhan ve Emre Tanışan ile skor bulmaya devam eden ev sahibi ekip, ilk çeyreği 30-16 önde tamamladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci periyodun başında Mert Konuk, Ömer Yavaş, Emre Tanışan ve Eray'ın basketleriyle arayı açan TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, Çağatay'ın sayısıyla 13. dakika içinde farkı 16'ya çıkardı: 44-28. Konuk ekip, Mahmut ve Arda'nın basketleriyle arayı kapatmaya çalışırken, son bölümde rakibin sayılarına engel olamayan Bursa temsilcisi, farkın erimesiyle soyunma odasına 49-43 üstün girebildi.

Üçüncü çeyreğe Eray Durmayaz'ın üç sayılık basketiyle başlayan TOFAŞ, Arda ve Mahmut ile skor üretmeye devam eden Eskişehir Basket karşısında Emre Tanışan'ın kaydettiği sayılarla 23. dakikada 55-51 üstünlüğünü korudu. Mahmut Can Çetin ve Mert Akarsu'nın sayıları 24. dakikada skora denge getirirken (55-55), Mavi Yeşilliler rakibin sayılarına Emre Tanışan ve Mert Konuk ile karşılık verdi. Kalan bölümde Ömer Yavaş, Çağatay, Mert, Emirhan ve Emre ile skor bulan ev sahibi ekip, Eray ve Mahmut'un basketlerini savunamayınca son çeyreğe 72-77 geride girdi.

Dördüncü periyodun başında iyi savunma yapan TOFAŞ, Mert Konuk'un sayılarıyla 32.23'te skoru 78-80'e getirdi. Konuk ekip, Arda Kaya'nın elinden sayılar bulmaya devam ederken; TOFAŞ’ta Çağatay, Mete Tekçevik ve Emre Tanışan'ın basketleri bitime 4 dakika kala durumu 85-89 yaptı. Emre Tanışan'a çalınan teknik faul sonrası Mahmut Can Çetin, serbest atıştan kaydettiği sayılarla farkı 5'e çıkardı. Kalan sürede yakaladığı serbest atışlarda istediği sayıları üretemeyen TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, maçı çevirmeyi başaramadı ve parkeden 88-96 mağlup ayrıldı.

Eskişehir Basket karşısında TOFAŞ’ta Mert Konuk 21 sayı, 5 ribaunt, 6 asist, 3 top çalma; Emre Tanışan 17 sayı, 9 ribaunt, 2 asist, 1 top çalma; Çağatay Afşar 14 sayı, 6 ribaunt, 4 asist, 1 top çalma ve Ömer Yavaş da 14 sayı, 4 ribaunt, 2 asist, 4 top çalmayla oynadı.

TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, BGL 17. haftasında 17 Ocak Çarşamba günü deplasmanda Darüşşafaka Doğuş ile karşı karşıya gelecek. Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’ndaki maç saat 16.00’da başlayacak.

İstatistikler;


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor