Sportive
TOFAŞ’TA 'ONE TEAM’ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI
  • Google+ ile paylaş
04.03.2018
Euroleague OneTeam ‘kulüp elçisi’ David Rivers tarafından gerçekleştirilen klinikte Yeni Nesil TOFAŞ öğrencileri ‘liderlik’ eğitimi aldı. TOFAŞ Basketbol Takımı oyuncuları Sammy Mejia, Josh Owens ve Barış Ermiş de miniklerle deneyimlerini paylaştı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAS, Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team (tek takım) kapsamında hafta sonu bir dizi etkinliklere ev sahipliği yaptı. Kulübün efsanevi oyuncularından Euroleague OneTeam ‘kulüp elçisi’ David Rivers tarafından gerçekleştirilen eğitimler, Mustafa V. Koç Spor Salonu’nda iki gün boyunca renkli görüntülere sahne oldu. Bursa’da spora erişimde fırsat eşitliği yaratma hedefiyle, gerçek spor kültürüne sahip bir nesil için antrenör, aile, çocuk üçgeninde bir eğitim ve uygulama modeli ortaya koyan Yeni Nesil TOFAS projesinde eğitim alan öğrencilerin yer aldığı basketbol kliniği programlarında TOFAŞ Basketbol Takımı’nın deneyimli oyuncuları Sammy Mejia, Josh Owens ve Barış Ermiş de katılarak miniklere unutulmaz anlar yaşattı. 

Eğitimlerin ilk gününde David Rivers, ilk olarak Yeni Nesil TOFAŞ antrenörleriyle bir toplantı yaparak koçlardan daima öğrencilerini yönlendirmelerini ve önlerine çıkacak her zorlukta onlara yeni kararlar verebilmeleri için yardımcı olmalarını istedi. Daha sonra TOFAŞ Basketbol Takımı kaptanı Sammy Mejia’nın da yer aldığı eğitim programının ilk bölümünde ‘liderlik’ üzerine dersler verildi. Geleceğin basketbolcuları, iyi bir lider olma konusunda deneyimli isimlere merak ettikleri soruları yöneltirken, basketbol eğitimlerinde de renkli anlar yaşandı. Geleceği geliştirmenin en iyi yolunun gençlere yatırım yapmak olduğunu belirten Sammy Mejia, OneTeam eğitim programlarında yer aldığı için mutluluk duyduğunu belirterek, “Onlara, hayallerinin peşinden gitmeleri, birbirlerine yardım etmeleri ve kim oldukları konusunda emin olmaları için ilham vermeye çalıştık” dedi.

Eğitimlerin ikinci gününde David Rivers ile birlikte bu kez TOFAŞ Basketbol Takımı’nın ABD’li oyuncusu Josh Owens, miniklerle deneyimlerini paylaştı. ‘Karar verme ve problem çözme’ konuları üzerine verilen uygulamalı eğitimde minik sporcuların önlerine bazı engeller konuldu. Eğitmenlerinin yönlendirmeleriyle gözleri kapalı olarak önlerindeki engelleri aşmaya çalışan minikler, hedefe ulaşmaya çalıştı. Programın son bölümünde ise TOFAŞ’ın milli oyuncusu Barış Ermiş öğrencilerin konuğu oldu. Miniklerden hayal ettikleri şeylerin peşinden gitmelerini isteyen Ermiş, “Hayatınız boyunca önünüze daima engeller çıkacaktır. Hedeflerinizden vazgeçmeyin ve hayallerinizi elde etmek için çok çalışın” şeklinde konuştu.

Eğitimler, kapanış töreni ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor