Sportive
YALÇIN KÜÇÜKÖZKAN: İKİNCİLİĞİ KAPTIRMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ
  • Google+ ile paylaş
08.04.2018
Galatasaray deplasmanının zor geçeceğini bildiklerini ancak hedefledikleri sonuçla parkeden ayrıldıklarını belirten Yardımcı Antrenörümüz Yalçın Küçüközkan, “Ligde ikinci sıradayız ve play-off öncesi bu yeri kaptırmayı düşünmüyoruz" dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 24. haftasında deplasmanda Galatasaray Odeabank’ı 83-90 mağlup eden TOFAŞ’ta Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan ve kaptan Sammy Mejia karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu. Hafta içinde aşil tendonundan ameliyat olan Başantrenör Orhun Ene’nin yokluğunda Mavi Yeşilli takımı Galatasaray maçına hazırlayan Küçüközkan, play-off’a iyi bir sıradan girmek için bundan sonraki maçları da kazanmayı hedeflediklerini söyledi. Basın toplantısında sözlerine “Coach’umuzun şanssız bir sakatlığından dolayı bu mücadeleye onsuz hazırlanmak zorunda kaldık” diyerek başlayan Yalçın Küçüközkan, “Özellikle Galatasaray’ın 4 kısa olacağını, teknik olarak neler yapmamız gerektiğini hafta içinde ezber gibi çalıştık. Videolar seyrettik, toplantılar yaptık. Tabii beklentimiz içinde buraya gelip, Galatasaray’ı yenmek vardı ama zor olacağını hepimiz biliyorduk” dedi.

Ligde ikinci sırada olduklarını ve bu yeri kaptırmayı düşünmediklerini vurgulayan Küçüközkan, “Play-off’ta iyi bir yerde olmamız için bundan sonraki tüm maçlarımızı da kazanmak istiyoruz. Coach’umuzun da maça bir şekilde gelebilmesi hepimizi çok mutlu etti. Çocuklar için de ayrı bir motivasyon oldu. Oyun içinde zaman zaman müdahaleler yaptı. O da bize katkı verdi. Galibiyetten dolayı başta oyuncularımıza sonra da zor bir durumda olsa da bir şekilde maça gelip bizi desteklediği için Coach’umuza teşekkür ediyorum. Galatasaray’ı da verdiği mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

SAMMY MEJIA: BİRLİKTE KALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Zor bir hafta geçirdiklerini ancak birlikte kalarak galibiyete ulaştıklarını belirten TOFAŞ Basketbol Takımı kaptanı Sammy Mejia da şu ifadeleri kullandı; “Galibiyetten dolayı çok mutluyum. Zor maç olacağını biliyorduk. Çok iyi hazırlandık. Karşılaşmaya mental olarak da çok güçlü başladık. Bu, devamında da bize önemli bir ritim verdi. Tabii ki maç içinde hatalar yapabiliriz ama bence sahada karakterimizi ortaya koyarak beraber mücadele ettik. Antrenörlerimize de çok teşekkür etmek istiyorum. Zor bir hafta geçirdik. Ama birlikte kalarak iyi hazırlık yapıp, birlikte mücadele ettik ve galibiyete uzandık. Galatasaray’a da saygı duyuyoruz. Biliyoruz ki onlarda savaşamaya devam edecektir. Sonuç olarak iyi bir maç, iyi bir galibiyetti bizim için. Bundan sonrada play-off’a hazırlık yapmaya devam edeceğiz. Umarım aynı momentumu göstermeye devam ederiz.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor