Sportive
ORHUN ENE: BURALARI OYNAMAYI ÖĞRENİYORUZ
  • Google+ ile paylaş
03.05.2018
Fenerbahçe Doğuş karşısında aldıkları yenilginin kendileri için iyi bir tecrübe olduğunu belirten TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Normal sezonda kalan 3 maçı en iyi şekilde bitirip, play-off’a eksiksiz, hazır girmek istiyoruz” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 26. hafta erteleme maçında deplasmanda Fenerbahçe Doğuş’a 98-78 mağlup olarak normal sezonda liderlik şansını yitiren TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ile takımın deneyimli oyun kurucusu Barış Ermiş, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çok iyi bir takıma karşı oynadıklarını belirten Ene, “Esasında ilk yarı oyunun içinde daha çok kalabilirdik. Fakat çok hata yaptık. Üçüncü periyotta da aynı şekilde devam ettik. Yaptığımız hücum organizasyonlarında yaptığımız hatalar sonrası Fenerbahçe Doğuş gibi bir takımla kafa kafaya oynamak kolay değil. Çok gayret sarf ettiğimiz, iyi savunma yapıp efor verdiğimiz yerler de var ama Fenerbahçe Doğuş hem ritimde, hem moralli. Oyuncuları çok büyük bir özgüvenle oynuyorlar. Başladığımızda verdiğimiz mücadeleyi üçüncü ver dördüncü periyodun ilk dakikalarında kötü oynamasaydık, belki maçın sonunda daha yakın bir farkla oyun içerisinde kalacaktık ama maalesef orayı kötü oynadık” dedi.

Bu tür mağlubiyetlerin kendileri için tecrübe olduğunu ifade eden deneyimli çalıştırıcı, “Buraları oynamayı öğreniyoruz. Biz bu kadar iyi rakiplere karşı, sürekli ve karşılıklı tempo içerisinde oynamıyoruz. Arada oynadığımız zamanda da kendimizi bu anlamda geliştirmemiz gerektiğini görüyoruz. Onun için bu maçı öyle düşüneceğiz. Şu anda normal sezonun tamamlanmasına 3 maçımız daha var. Bu üç maçı iyi bir şekilde bitirip, özellikle play-off’ta birinci ve ikinci turlarda esasında çok daha eksiksiz ve tam hazır olmamız gerekecek. Onun için bu hazırlığımızı yapacağız” şeklinde konuştu.

BARIŞ ERMİŞ: DAHA İYİ OYNAYABİLİRDİK

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın tecrübeli oyun kurucusu Barış Ermiş de ligin ikincisine yakışır bir oyun sergileyemediklerini söyledi. Sözlerine Fenerbahçe Doğuş’u Turkish Airlines Euroleague’deki başarısından dolayı tebrik ederek başlayan Ermiş, “Maça gelince de, çok formda bir Fenerbahçe’yle oynadık, bunun farkındaydık. Üstelik deplasmanda oynamak çok daha zor. Maksimumunuzu oynamanız gerekiyor. Maça yumuşak başladık, yumuşak da bir oyun sergiledik. Onların yapmak istediği tempoya, organizasyonların hepsine izin verdik. Zaten takımlar arasında bir fark var, böyle olduktan sonra da bu fark daha da ortaya çıktı. Arada bir sertlik yapıp geri gelmeye çalışsak da bu kadar yüzdeli bir takıma karşı bu çok zor. Belki daha iyi oynayabilirdik, tek üzüntümüz o. Bizim için güzel bir sınavdı. Sonuçta sezonun bu bölümüne kadar çok iyi mücadele ederek geldik. Lig ikincisi olarak daha iyi basketbol, daha iyi bir mücadele, takımdan daha iyi bir direnç bekliyordum ama olmadı. Tek maç bu. Play-off’lara az kaldı. Biz bu zamana kadar neyi iyi yapıyorsak ona devam edip, play-off’larda gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor