Sportive
BURSA BİLFEN’DE TOFAŞ COŞKUSU
  • Google+ ile paylaş
16.05.2018
TOFAŞ’ın deneyimli kaptanı Sammy Mejia ile genç oyuncular Berkan Durmaz ve Efe Beşok, Eskişehir Basket'le oynanacak play-off maçları öncesi Bursa Bilfen İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle bir araya gelerek soruları yanıtladı.

TOFAŞ Basketbol Takımı’nda kaptan Sammy Mejia ile genç oyuncular Berkan Durmaz ve Efe Beşok, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final serisi maçları öncesi Bademli’de bulunan Bursa Bilfen İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Kulübün Pazarlama ve İletişim Menajeri Can Efe Şekerci’nin de hazır bulunduğu söyleşi öncesi Bursa Bilfen İlköğretim Okulu Müdiresi Sinem Turan’ın eşliğinde okulu gezme imkanı bulan Mavi Yeşilli basketbolcular, uygulamalı eğitim verilen sınıfları gezerek farklı ilgi alanlarında eğitim alan öğrencileri ziyaret etti. İlk olarak İngilizce sınıfını ziyaret ederek öğrencilerle mini bir oyun oynayan TOFAŞ’ın devleri, daha sonra okul içerisinde bulunan müzeyi gezerek, öğrencilerin eğitimi için de kullanılan sosyal alanları inceledi.

Ardından basketbol sahasında okulun basketbol takımı sporcularıyla şut yarışması yapan TOFAŞ Basketbol Takımı oyuncuları, miniklere imza dağıttıktan sonra aşçılık sınıfında öğrencilerin yaptığı kurabiyeleri tattı. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen söyleşide ise coşkulu ve renkli görüntüler yaşandı. Öğrencilerle deneyimlerini TOFAŞ’ın başarılı isimleri Sammy Mejia, Berkan Durmaz ve Efe Beşok, gelen sorulara verdikleri yanıtlarla miniklerden alkış aldı.

TOFAŞ’ın deneyimli kaptanı Sammy Mejia ise öğrencilerden gelen bir soru en beğendiği basketbol oyuncusunun Cleveland Cavaliers’ın yıldızı LeBron James olduğunu belirtirken, herhangi bir totemi olup olmamasının sorulması üzerine, maç günleri iyi bir kahvaltı yaptığını, takım arkadaşlarınla vakit geçirdiğini ve kahve içmeyi çok sevdiğini söyledi. Gelecek planlarının sorulması üzerine ise Dominikli yıldız, 5 yıl sonra nerede olacağını bilmediğini ancak basketbolun içinde kalmak istediğini dile getirdi.

Öğrencilere, profesyonel sporculuğun eğitime ve sosyal hayata etkinlerini anlatan Berkan Durmaz, böyle bir okulda okudukları için çok şanslı olduklarını ifade ederek, “Öncelikle derslerinizde ve yaptığınız şeylerde eğlenin. İyi arkadaşlıklar edinin, daha sonra ise seçtiğiniz derslerde ya da spor dalında disiplinli ve kararlı bir şekilde hedefinize odaklanın” şeklinde ifadeler kullandı. Berkan ayrıca, hayalinin NBA’de oynamak olduğunu kaydetti.

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın genç oyuncularından Efe Beşok ise basketbolcu bir aileden geldiğini ve neredeyse parkelerde büyüdüğünü belirterek, “Babam (Faruk Beşok) ve amcam (Hüseyin Beşok) nedeniyle zaman zaman bu konuda baskı yaşasam da kendimi bir an önce kanıtlamak istiyorum. Bu anlamda TOFAŞ benim için iyi bir adım oldu. TOFAŞ’ın mükemmel bir organizasyonu var ve 4 ayda bana çok şey kattı. Hedefim Euroleague’de oynayabilmek. Beş yıl sonra da kendimi bu hedefimi gerçekleştirirken görüyorum” dedi.

TOFAŞ Basketbol Takımı oyuncuları, panelin sonunda Bilfenli öğrencileri Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek finalinde Eskişehir Basket ile 22 Mayıs Salı günü saat 20.45’te TOFAŞ Spor Salonu’nda oynayacağı ilk maça davet etti.

Söyleşi sonunda TOFAŞlı basketbolcular öğrencilere imza dağıtırken, etkinlik fotoğraf çekimiyle son buldu.

TAKIMA MEKTUP YAZDI


Bursa Bilfen İlköğretim Okulu 4-B sınıfı öğrencisi Ceren Ceylan, bugün yapılan söyleşi sonrası TOFAŞ Basketbol Takımı’na yazdığı mektubu kaptan Sammy Mejia’ya verdi. TOFAŞ’a olan sevgisini İngilizce olarak kaleme alan Ceren, duygularını Mejia aracılığıyla takıma iletti.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor