Sportive
ORHUN ENE: KULÜBÜM ADINA ÇOK MUTLUYUM
  • Google+ ile paylaş
25.05.2018
Eskişehir Basket serisini 2-0 kazanarak play-off’ta yarı finale yükselen TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene, “Çok enerjik, çok değişik bir takımız. Bu enerjimizi iyi kullanır, akıllı basketbol oynamaya devam edersek çok daha iyi olacağız” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında Eskişehir Basket’i deplasmanda uzatma sonucu son saniye basketiyle 98-99 yenerek adını finale yazdıran TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve ABD’li uzun forvet Raymar Morgan karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. Seriyi 2-0 kazanarak yarı finale yükseldikleri için mutlu olduklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, serinin ikinci maçına çok önem vererek çıktıklarına vurgu yaptı. “Eğer seri kendi sahamıza taşınsaydı üçüncü maç atmosferi ilk oynadığımız maç gibi olmazdı, çok daha zor bir maç olurdu” diyen Ene, “Onun için oyunun başında da oyuncularıma ‘Çok karakterli bir takımla oynuyoruz, bütün sezon çok iyi oynadılar. Oyuncuları sakatlanana kadar çoğu zaman inanılmaz bir performans sergilediler. Onları takdir etmemek elde değil’ demiştim. Eskişehir takımının bu karakteri göstereceğini biliyorduk. Ama oyunun sonunda eğer akıllı kalırsak, az hata yaparsak yakalayacağımızı da biliyorduk. O zaman onlar baskı altına girecekti. 13 sayıdan geri geldiğimiz bir dönem var, özellikle tüm sahada baskılı savunma yaparak geldiğimiz bir süre. Fakat oyunun sonunda da uzatmaya gitmeden bitirebileceğimiz yerlerde de bitiremedik ve oyunu da kaybeder hale geldik” şeklinde konuştu.

Akıllı basketbol oynamaya devam ettikleri sürece çok daha iyi takım olacaklarını ifade eden Orhun Ene, “Çok enerjik, çok değişik bir takımız. Bu enerjimizi iyi kullanırsak; ne zaman hızlı, ne zaman durmamız gerektiğini iyi seçersek çok daha iyi olacağız. Ligde de bu basketbolu oynayan takım yok. Hem yarı sahayı, hem açık sahayı, hem ters eşleşmeyi hepsini doğru oynayan bir takımız. Yeter ki aklımızı kullanalım. Senelerden beri basketbolu, burayı ayakta tutmak için çalışan; 20-30 senedir emek veren insanlar var. TOFAŞ ve Koç Grubu; basketbola çok emek veren, hizmet eden kurumlar. Sadece ben burada antrenörüm diye söylemiyorum bundan önce başka yerde çalışırken de bu kurumların her zaman basketbolda önemli direklerden biri olduğunu söylüyordum. Senelerdir verilen emeklerin üzerine bizler de üzerine bir şey koyarak yarı finale kaldık. Kulübüm adına, kurumum adına ve oyuncularım adına çok mutluyum. Hepsini tebrik ediyorum. Eskişehir Basket takımı da tebrik ediyorum. Bugün belki üzüntülü, kırgın olabilirler ama bizlerin nezdinde saygı duyulacak bir rakip. Onlara da önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

RAYMAR MORGAN: TAKIM ARKADAŞLARIMLA GURUR DUYUYORUM

Eskişehir Basket karşısında iyi bir reaksiyon vererek çok iyi mücadele ettiklerini kaydeden ABD’li uzun forvet Raymar Morgan ise şu şekilde konuştu; “Öncelikle Eskişehir’i tebrik ediyorum. Hem bizim açımızdan, hem onlar açısından çok sert bir maç oldu. Seyir zevki yüksek bir maçtı. Bulundukları yerleri hak etmeyen, çok daha iyi bir takımlar. Çok iyi mücadele ettiler maç boyunca. Maça çok iyi başladılar, 13 sayı gibi bir farkı yakaladılar. Biz üçüncü çeyreğe kadar çok kötü oynadık. Üçüncü çeyreğin son bölümünde toparlanarak bir ritim bulmaya çalıştık. Burada bir reaksiyon göstermemiz gerekiyordu. Onu gösterdik son çeyrekte de. Uzatmaya kadar götürdük. Çok iyi de mücadele ettik maçın sonunda. Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Yarı finalde de yolumuza devam etmek istiyoruz.”

Eskişehir Basket ile oynadığı çeyrek final serisini 2-0 kazanarak son 4’e kalan TOFAŞ Basketbol Takımı, play-off yarı finalinde Anadolu Efes ile kozlarını paylaşacak. Yarı final programı Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından daha sonra açıklanacak.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor