Sportive
ORHUN ENE: BURALARDAN ÇOK ŞEYLER ÖĞRENİYORUZ
  • Google+ ile paylaş
12.06.2018
Fenerbahçe Doğuş karşısında play-off final serisinde 3-1 geriye düşen TOFAŞ'ta Başantrenör Ene, “Oyuncularım belki kaybettikleri için maçtan sonra mutsuzlar, üzgünler ama şunu her zaman hatırlamamız lazım; Buralardan çok şeyler öğreniyoruz" dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisi dördüncü maçında evinde Fenerbahçe Doğuş’a 77-95 mağlup olarak seride 3-1 geriye düşen TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve Kamerunlu pivot Kenny Kadji karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak Fenerbahçe Doğuş’u tebrik eden Ene, “Çok iyi bir takım, çok da mükemmel organize oluyorlar. Bizim gibi takımlar bu mücadeleyi verebilmemiz için çok iyi oynamamız, inanılmaz bir enerji ortaya koymamız lazım. Ama biz de çok zor bir ligde, çok zor bir süreçten buraya geldik. Bu ligin de yüzde 90’nını çok iyi oynadık. O anlamda da artık oyuncularıma da bir şey söyleyemiyorum. Çok gayret ediyorlar. Kazanmak istiyorlar ama bir yerden sonra da bacakları gitmiyor. Onu görüyorum. Hem bu yeni format, hem bu final serisinin bu kadar uzunluğu bir şekilde bizim gibi takımlar için oyun içerisinde direkt çakılmak, düşme gibi istediklerimizi yapmadığımız zamanlar yaratıyor. O yüzden teknik anlamda bugün o enerji, o güç bizde yoktu. Geçen maçta bunu çok harcadık, bir maçı kazanabilmek için. Serinin ikinci maçında da çok büyük enerji harcamıştık. Onun için oyuncular belki çok mutsuzlar, üzgünler maçtan sonra ama burada her zaman şunu hatırlamamız lazım; Buralardan çok şey öğreniyoruz” dedi.

Belki yıprandıklarını, hırpalandıklarını ancak ileriye dönük organizasyon olarak da çok şeyler öğrendiklerini ifade eden deneyimli çalıştırıcı, “Biz buraya gelirken kaynaklarımızı, limitlerimizi sonuna kadar iyi kullandık. Ama bu kaynaklar, limitler üzerinde de başka bir basketbol var. O basketbolda iddialı olabilmek için de buralardan iyi dersler çıkarıp, önümüzdeki senelerde yapacağımız şeyler olması lazım. İnsanlar yaşadıkça hatalarından ders alıyor. Bunun için de bu sene bunlardan ders alacağımız sene olacak özellikle finalde. İnşallah önümüzdeki sene de inşallah burada da hem takım olarak buraları daha iyi oynayan, hem kadro olarak buralarda daha sağlıklı kalan daha enerjisini oyuncularına birbirlerine paylaştıran oyuncularımızın gelişimiyle beraber uzun rotasyonlu oynayan bir takım haline geliriz. Ama şu andaki bu rotasyonla açıkçası oyunda kalmamız kolay değil” şeklinde konuştu.

KENNY KADJI: ÜST SEVİYEDE MAÇLAR OYNAMAK BİZİM İÇİN EĞİTİCİ OLUYOR

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Kamerunlu pivotu Kenny Kadji ise, Fenerbahçe Doğuş karşılaşmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Bizim için çok zor bir maçtı. Fenerbahçe çok iyi mücadele etti. Çok da sert geçti bizim için maç. Fizik olarak da bayağı bir yıprandık. Bundan sonra şimdi deplasmanda bir maçımız olacak. O da çok zor bir maç olacak. Avrupa’nın en iyi takımlarından birine karşı bu kadar üst seviyede maçlar oynamak bizim için çok eğitici oldu açıkçası.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor