Sportive
ORHUN ENE: KAZANMAK ÖNEMLİYDİ
  • Google+ ile paylaş
11.10.2018
TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Başantrenörü Orhun Ene, Arka Gdynia karşısında aldıkları galibiyette de öğrenmeleri gereken şeyler olduğunu belirterek, “Grupta iddialı kalabilmek için iç sahadaki ilk maçımızı kazanmak önemliydi” dedi.

7Days EuroCup B Grubu ikinci haftasında evinde Polonya temsilcisi Arka Gdynia’yı 96-79’luk skorla yenerek Avrupa’da bu sezonki ilk galibiyetini alan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve ABD’li oyun kurucu Diante Garrett, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Zor bir grupta olduklarını belirten Ene, ilk iç saha maçını kazandıkları için mutlu olduklarını dile getirerek,           “Gruptaki ilk maçımızı kaybetmiştik. O mağlubiyetten sonra iddialı kalabilmek için iç sahada kazanmak önemliydi. Zor bir gruptayız, Arka Gdynia maçında bile 3 periyot zor geçti. Dördüncü periyotta bir şekilde ritim bularak kazandık. Böyle maçları kazanmak kolay değil. Bir ritim bulmak istiyorsunuz, ama çok fazla risk alındığı zaman, oyuncular dışarıda çok boş kaldığı zaman akıcılığınızı oyun içerisinde sağlayamıyorsunuz. Rakibiniz iki oyuncuyu serbest bıraktığı zaman ofansif anlamda setleriniz ve düzeniniz oturmuyor. Ama ikinci yarı daha basit oyunlarla, beş numaraya Kenny Kadji’yi aldıktan sonra dışarı çekerek sıkıntıyı çözmeye çalıştık. Bu tip maçlardan dersler çıkarmamız lazım. Öğrenmemiz gereken şeyler var. Sezon biz de bazı şeyleri yerine oturtmaya çalışıyoruz. Doğaldır, ama sezon başında işte bunlar otururken kazanmak da önemli. Onun için bugün kazandığımız için mutluyuz ama daha iyi olacağız. Onun için de çalışacağız” şeklinde konuştu.


DIANTE GARRETT: DESTEĞE HER ZAMAN İHTİYACIMIZ OLACAK

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın ABD’li oyun kurucusu Diante Garrett ise taraftarların desteğine her zaman ihtiyaçları olacağını söyledi. Garrett, karşılaşmayla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Benim Bursa’daki ilk resmi maçındı ve kazanmak müthiş oldu. Maçın ilk yarısında biraz savunmada istediğimiz performansı sergileyemedik. Ancak ikinci yarıda daha gayretliydik. Savunmada bir çok pozisyonda rakibimize sayı imkanı vermedik. Bu da bize kolay sayı imkanları yarattı. Taraftarlarımız da müthişti. Onların desteğine her zaman ihtiyacımız var. Her maça gelip bize destek olmaları, sezon boyunca bize çok yardımcı olacak.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor