Sportive
ORHUN ENE: MENTAL OLARAK DAİMA HAZIR OLMALIYIZ
  • Google+ ile paylaş
01.11.2018
Cedevita Zagreb maçını kazandıkları için olumlu olmayan şeyleri görmemezlikten gelip, sorumluluktan kaçmayacaklarını belirten Başantrenörümüz Orhun Ene, “Mental olarak daima buna iyi cevap vermemiz ve hazır olmamız lazım" dedi.

7Days EuroCup B Grubu beşinci haftasında Hırvatistan temsilcisi Cedevita Zagreb’i 94-89’luk skorla yenerek gruptaki ikinci galibiyetini elde eden TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve ABD’li oyuncu Kyle Weems, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Muhsin Yaşar’ın iyi oyunu ve eforuyla kazandıkları bir maç olduğunu belirten deneyimli çalıştırıcı, “Diğer oyuncular da yardımcı oldu ama Muhsin beklediğimizden daha fazla katkı sağladı. Onun adına ve takım adına önemli katkıydı. Bu sene bir reaksiyon gösteriyor bunun devam etmesi lazım. Birçok insan şuan konuşur eder ama o kendi çalışmasından ve takımın doğrularından uzaklaşmadan bu disiplinde, bu konsantrasyonda devam etmeli. Bunu yapacağı için demiyorum ama; Şimdi A Milli Takım kadrosuna da çağrıldı. Milli Takım için de ileride önemli bir oyuncu olabilir. Bu yetmez, bunu devam ettirmesi lazım. Biz de ona yardımcı olacağız. İnşallah geniş kadrodan sonra ana kadrosuna da girer Milli Takım’ın. Onun adına seviniyorum. Bu kulübün altyapısından yetişip, kendi geliştirmek için çalışmaların meyvelerini topluyor artık” şeklinde konuştu.

Cedevita Zagreb maçını kazanırken bazı şeyleri kaybettiklerini dile getiren Ene, “Galip geldik diye kendi adımıza olumlu olmayan şeyleri görmemezlikten gelip, sorumluluktan kaçamayız. Kazandığımız bir maç ama ilerisi için de bizden bir şeyleri alan bir maç oldu. Çok efor sarf ettik ve enerji kaybettik. Maçın başındaki 2 periyotta bir şekilde ikna edemedik arkadaşları ama üçüncü ve dördüncü periyodun başında savunmayı iyi yaptığımızda 14 sayılık bir farka ulaştık. Sert oynanan bir maç oldu. Fizik olarak da, mental olarak da yorucu bir iş yapıyoruz. Hem Eurocup’ta hem Türkiye liginde iddialı kalabilmek kolay bir şey değil. Onun için bence fiziksel anlamda yaşadığımız sıkıntılardan önce mental olarak bir kere buna iyi cevap vermemiz ve hazır olmamız lazım. O da savunmayla başlar. Bir periyotta 23 sayı yediğiniz bir maçta ondan sonra çok efor sarf etmeniz gerekiyor. Kendi sahanızda karşı tarafa da bir özgüven veriyorsunuz. İnşallah zaman geçtikçe bu anlamda da iyi bir reaksiyon verip, belirli bölümlerdeki iyi oyunumuzu maçın tamamına yayarız. Seyircimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bu maçta da bizleri yalnız bırakmadılar. Bizim için önemli bir iç saha galibiyeti oldu. Şimdi önümüzde Alba Berlin maçı var. Zor bir maç olacak. İç sahadaki tüm maçlarımız çok önemli ama bu basketbol ile ileride bu tip galibiyetleri almamız kolay olmayacak. Onun için inşallah bunun akabinde Darüşşafaka ve Alba Berlin maçlarında iyi bir reaksiyon veririz” dedi.


KYLE WEEMS: TAKIM İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPMAK İSTİYORUM

Mücadeleyi 23 sayıyla tamamlayan ABD’li oyuncu Kyle Weems ise şu ifadeleri kullandı; “Her gece ayakkabılarını bağlayıp kavga etmeyi beklersin. Ben sadece iyi bir oyun oynayarak iç saha maçımızı kazandığımız için mutluyum. Her şeyden biraz yapmaya çalışıyorum. Kendimi çok yönlü biri olarak görüyorum ve antrenörümüz de benden agresif olmamı istiyor. Sonuç olarak bu maçta şutlarımda da agresiftim ve savunmada da biraz daha agresif olmak istedim. Takım arkadaşlarım da beni doğru pozisyonlarda topla buluşturdu ve ben de sadece bundan yararlanarak takımım için elimden geleni yapmak istedim.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor