Sportive
ORHUN ENE: BÖYLE MAÇLARA KONSANTRE OLMAK KOLAY DEĞİL
  • Google+ ile paylaş
16.03.2019
Adatıp Sakarya Bşb.'nin yaşadığı durumdan dolayı böyle bir karşılaşmaya konsantre olmanın kolay olmadığını belirten Başantrenörü Ene, “Buraya gelen taraftarlarımız için daha iyi bir basketbol, daha keyifli bir oyun ortaya koymamız gerekiyordu” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 22. haftasında Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol’u 89-72 yenerek ligdeki 14. galibiyetine imza atan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve Kamerunlu oyuncu Kenny Kadji, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bu tür maçlara konsantre olmanın kolay olmadığını dile getiren Ene, “Sakarya takımı çok büyük sıkıntılar yaşıyor. Yaşamış oldukları sıkıntılarla da bu kadar zor bir ligde rakiplerine karşı sahaya çıktıklarında hep bir problemi taşıyarak geliyorlar. Bu durum hem onlar için hem oynayan takımlar için kolay olmuyor. Tabii ki bu durum kötü basketbol oynamak için mazeret değil, onu oyuncu arkadaşlarımızla konuşuruz biz. Daha iyi oynamaları gerekiyor, daha büyük beklentilerimiz var. Her maçı ciddiye almaları gerekiyor. Buraya gelen taraftarlarımız için daha iyi bir basketbol, daha keyifli bir oyun ortaya koymamız gerekiyordu” dedi. Önlerinde önemli maçlar olduğunu hatırlatan deneyimli çalıştırıcı, “Bizim için iyi oynamamız gereken, önümüzdeki haftalar için daha iyi ritim ve motivasyon sağlamamız gereken bir maçtı. İyi kullandığımızı söyleyemeyiz. Şimdi önümüzde önemli maçlar var. Bu haftaları iyi değerlendireceğiz ve o maçlara daha iyi hazırlanacağız” şeklinde konuştu.


KENNY KADJI: İYİ MÜCADELEYLE KAZANDIK

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Kamerunlu oyuncusu Kenny Kadji ise karşılaşmayla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle şunu söylemek isterim ki; Sakarya’nın bulunduğu durumdan dolayı bizim için zor bir maç oldu. Ama savunmada ve hücumda iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. İyi mücadeleyle kazandığımız bir maç oldu. Bundan sonra çok çalışarak önümüzdeki önemli maçlara daha iyi hazırlanmak ve iyi skorlar almak istiyoruz.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor