Sportive
ORHUN ENE: BENCH KATKISI BENİ MUTLU EDİYOR
  • Google+ ile paylaş
07.04.2019
Büyükçekmece galibiyetinin zor bir süreçte önemli bir deplasman galibiyeti olduğunu belirten Başantrenörümüz Ene, “Tecrübeli oyuncularımızın yanında bench’ten gelen oyuncularımızı da önemli yerlerde kullandık. Onların reaksiyonu beni mutlu ediyor."

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 25. hafta karşılaşmasında deplasmanda Arel Üniversitesi Büyükçekmece’yi 72-102 mağlup ederek ligdeki 16. galibiyetine imza atan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve takımın deneyimli oyuncularından Barış Ermiş, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Ligin alt sıralarında yer alan takımların son haftalarda motivasyonunu kaybettiklerine vurgu yapan deneyimli çalıştırıcı, “Büyükçekmece’nin sezonun ilk yarısında kendi sahasında oynadığı basketbola baktığınız zaman biz bu deplasmana sezon başında gelseydik burada zor bir maç oynayacaktık. Tabi Sakarya’nın bu durumda olmasından dolayı da etkileniyor takımlarda. Ama bizim de geçen haftadan çok sakatımız vardı. Kenny Kadji’yi de bu maçta oynatamadık. Diante Garrett’ın sakatlığı sonrası transfer ettiğimiz Travis Trice’ın aramıza katılması da henüz 2 gün oldu” dedi.

Büyükçekmece takımının 3 tane çok tehlikeli kısası olan bir tehlikeli bir takım olduğunu ifade eden Orhun Ene, “Eğer onları kontrol etmediğinizde de zor bir maç oynuyorsunuz bu sahada. Bahçeşehir Koleji maçında 2 uzatma oynandığını da hatırlatalım. Biz de özellikle ilk yarıda direnç koyduk kontak savunmada. Ama ikinci yarıya istediğimiz gibi başlayamadık. Devamında hemen onlar da o arada farkı erittiler. Takıma baktığımız zaman Berkan çok katkı sağladı, Muhsin çok katkı sağladı. Muhaymin katkı sağladı. Onlar önemliydi bizim için. Tabii ki tecrübeli oyuncularımız oynayacak ama o oyuncuları da önemli yerlerde kullandık. Onların reaksiyonu beni mutlu ediyor. Onun için bugün belki sonunda bir fark oluştu ama gene de zor bir süreçte önemli bir deplasman galibiyeti bizim için” diye konuştu.


BARIŞ ERMİŞ: PLAY-OFF’A EN İYİ ŞEKİLDE GİRMEK İSTİYORUZ

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın tecrübeli oyuncularından Barış Ermiş ise Büyükçekmece galibiyetiyle ilgili şu ifadeleri kullandı; “Ligde normal sezonu üçüncü bitirmeye çalışıyoruz. Tabii ki ligin alt sıralarında bulunan takımların durumları, konsantrasyonları farklı oluyor ama Diante Garrett’ın sakatlığı sonrası biz de bir değişim yaşadık. Aramıza yeni katılan Travis Trice da Büyükçekmece maçında iyi katkı verdi. İyi adapte oldu. Geriye 5 tane maçımız var. Biz kazanabildiğimiz kadar kazanıp play-off’a en üst sıradan girmek istiyoruz. Büyükçekmece’ye de sezonun kalan bölümünde başarılar diliyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor