Sportive
ORHUN ENE: PLAY_OFF ÖNCESİ RİTMİMİZİ BULACAĞIZ
  • Google+ ile paylaş
14.04.2019
Gaziantep karşısında maça kötü başladıklarını ancak üçüncü çeyrekle birlikte iyi bir basketbol oynadıklarını belirten Başantrenör Ene, “Frank Elegar’ın aramıza dönmesi ve Trice’ın da takıma alışmasıyla play-off öncesi daha iyi bir takım olacağız”dedi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 26. haftasında sahasında Gaziantep Basketbol’u 77-67 yenerek ligdeki 17. galibiyetini alan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve ABD’li oyun kurucu Travis Trice, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Sözlerine takımdaki sakatlıklarla ilgili bilgiler vererek başlayan deneyimli çalıştırıcı, “Esasında bizim Diante Garrett gibi çok önemli bir parçayı kaybettiğimiz andan itibaren bir de üzerine Frank Elegar da son iki maçtı oynamıyor. Kenny Kadji bir maç oynayamadı Galatasaray maçına ise antrenmansız çıkarmak zorunda kaldık. Bu nedenle bazı arkadaşlara çok yüklendik. Çok iyi bir Galatasaray maçı oynadık bence İstanbul’da. Oyunun sonunda çok basit atışları kaçırdık. O gün 2 buçuk yabancıyla sahada direnmeye çalıştık. Ama iyi basketbol oynadık. Bunun etkisiyle birlikte öncesinde Türk Telekom maçı ve Büyükçekmece maçında şimdi de Gaziantep Basketbol maçında iyi bir performans sergiledik. Travis Trice da yeni gelen bir oyuncu. O da organizasyonu tam olarak bilmiyor. Onun da zamana ihtiyacı var çünkü biz bir düzen içerisinde oynamaya çalışıyorum. O düzen de çok çabuk öyle hemen bir haftada organize edilecek bir şey değil. Bu üç haftada arkadaşlarımızın üretkenliklerini maksimum düzeyde kullanmaya çalıştık. Kullanırken yüklendiğimiz dönemler oldu. O da işte bu maçın ilk yarısını etkiledi. 10’da 0 üçlük attık, 6-7 tane serbest atış kaçırdık. Ama üçüncü periyotla beraber savunmada başlayan ritmimiz devamında bize açık saha yarattı. Evimizde açık alan oynamayı seven bir takımız. Kendi sahamızda o ritmi de yakaladığımızda oyunun sonunu net bir şekilde oynayarak kazanmayı becerdik. Onun için mutluyum” dedi.

Play-off öncesi daha iyi bir takım olacaklarını ifade eden Ene, “Gaziantep takımı bu sezon çok başarılı bir takım. Fark yaratıyorlar. Diğer kendi bütçelerinle ya da hedefi olan daha yüksek bütçeli takımlardan çok daha büyük iş yaptılar. Onları da tebrik etmek lazım, her takıma sonuna kadar direniyorlar. Ama işte bizim de iç sahanın vermiş olduğu bir avantaj bizi bu maçı kazanmamıza yardımcı oldu. Onun için mutluyum. Benim için de, takım için de zor bir süreçti. Burada çok önemli karakter koyan Kenny Kadji, Barış Ermiş, Sammy Mejia ve Kyle Weems önemli katkılar sağlıyorlar. Barış Ermiş’in burada bir Türk oyuncu olarak hem liderlik, hem de sahada üretkenlik koyması o da çok önemli. Sammy Mejia özellikle oyunun kritik dönemlerinde skor yükünü üstlenmesi çok önemli. Kenny Kadji’nin 4 ve 5 numaralara uyum sağlayıp hem savunma katkısı vermesi, hem de hücuma çeşitlik katması çok önemli. İnşallah sakat oyuncularımız ve organizasyona yeni katılan Travis Trice’ın da biraz katılımıyla play-off öncesi daha iyi bir takım olacağız. Ama şu süreçte çok önemli bir kayıptan sonra ki; Diante Garrett bizim için 16-17 sayı ortalama, 5-6 asist’le oynayan bir oyuncuydu. Bir çok yerde elimiz ayağımızdı. Ondan sonra düşüş göstermeden bir çıkış yakalamamız sevindirici” şeklinde konuştu.


TRAVIS TRICE: TAKIMA ALIŞTIKÇA DAHA İYİ OLACAĞIM

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın ABD’li oyun kurucusu Travis Trice ise mücadeleyle ilgili şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle bizim için sert ve zorlu bir maçtı. İlk yarı çok kötü oynadık ve onlar da bize karşı çok sert savunma yaptılar. Buna reaksiyon veremedik. Devre arası soyunma odasına toparlandık ve ikinci yarıya daha iyi başladığımızı düşünüyorum. Bu bölümde takım halinde daha iyi mücadele ettik ve geriden gelerek kazanmayı başardık. Kendi performansımı bu maç için ortalamanın altında bulduk. Adım adım takıma alıştıkça daha iyi olacağımı düşünüyorum. Ama kazandığımız için mutluyum önemli olan takım olarak kazanmaktı.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor