Sportive
ORHUN ENE: KIRILMA ANLARINDA ÇABUK PES ETTİK
  • Google+ ile paylaş
01.06.2019
Fenerbahçe Beko maçı sonrası açıklamalarda bulunan TOFAŞ Basketbol Takımı Orhun Ene, serinin devam ettiğini belirterek, “Oturacağız, bir daha toparlanacağız ve bir daha çıkacağız. Bizi izleyen herkese daha iyi basketbol seyrettirmek isteriz” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ilk maçında deplasmanda Fenerbahçe Beko’ya 102-68 kaybederek seride 1-0 geriye düşen TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve takımın yetenekli oyuncularından Muhsin Yaşar, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Fiziksel olarak güçlü oynayan takımlara karşı sezon başından bu yana bu tip inişler yaşadıklarını belirten Ene, “Bugün çok daha farklı bir oyun oynamayı arzu ediyorduk ama kırılma anları var. O kırılma anlarında çabuk pes ettik. Çabuk pes edince de maçı farklı kaybettik. Bugün ne konuşursak konuşalım sahada hep beraber o rezistansı, o direnci göstermemiz gerekiyor. Oynadığımız takım her sene Euroleague’de Final Four yapan çok iyi bir takım. Burada bir anlamda oyunun içerisinde kalmayan, aklıyla oynamayan takım sıkıntı yaşar. Onun için daha önce de yaşadığımız bir süreç. Bu sene Beşiktaş serisinde sonra yarı finale daha dinlenerek geldik. Geçen sene her iki günde bir oynadığımız play-off serisinden sonra çok yorgun çıkmıştık, çok sakatımız vardı. Ama her şeye rağmen Fenerbahçe takımını bugün daha özgüveni yüksek, özellikle Final Four’dan sonra daha ritimli buldum. Neticede bir maç, seri devam ediyor. Hem ekranlardan bizi seyredenlere hem de salonlara gelip maçlarımızı izleyen herkese daha iyi basketbol seyrettirmek isteriz. Onun için oturacağız, bir daha toparlanacağız ve bir daha çıkacağız. Biz bu durumları çok yaşıyoruz. Eğer çok çalışmazsak, çok gayret etmezsek hayat bizim için kolay değil. Her zaman o enerji ve çabamızla bir yerlere geldik. Çaba göstermeden, çalışmadan bu işi yapamayacağımızı biliyoruz. Fakat kolay da bir seri değil. Rakibimizin kalitesi ortada. Bundan sonraki maçlarda iyi bir basketbol oynayıp, kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.


MUHSİN YAŞAR: BU MAÇI UNUTUP 2. MAÇA MOTİVE OLACAĞIZ
TOFAŞ Basketbol Takımı’nın yetenekli isimlerinden Muhsin Yaşar ise Fenerbahçe Beko karşılaşmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle Fenerbahçe’yi tebrik etmek istiyorum. İyi mücadele ettiler, çok sert oynadılar. Biz bu sertliğe cevap veremedik. Bir an önce bu maçı unutup, serinin ikinci maçına motive olmamız lazım. İkinci maçta daha iyi mücadele edip, kazanan taraf olmaya çalışacağız.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor