Sportive
ORHUN ENE: BU MÜCADELEYİ HER SALONDA VERMELİYİZ
  • Google+ ile paylaş
08.12.2019
TOFAŞ Spor Kulübü oyuncusunun Pınar Karşıyaka karşısında verilen mücadeleyi her zaman, her şartta, her salonda vermesi gerektiğini belirten Başantrenör Orhun Ene, “Bu standardı tutturmamız lazım” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 11. haftasında sahasında lider Pınar Karşıyaka’yı 94-88 mağlup etmeyi başaran TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu. Bu mücadeleyi ve kararlılığı her salonda göstermeleri gerektiğine vurgu yapan deneyimli çalıştırıcı, “Oyuncular istedi mi oluyor. İki haftadır oynadığımız basketbol sonrası bugün baktığınız zaman onların kafasında istemesi lazım. Biz hem genç oyuncunun, hem tecrübeli oyuncunun beraber oynadığı bir takımız. Ben de oyunculuk yaptım. Tecrübeli zamanlarımı çok iyi hatırlıyorum. Tecrübeli oyuncuyu ikna etmek zor, genç oyuncuya da farkındalık yaratmak zor. Bunların ikisini beraber yaptığınızda iyi takım oluyorsunuz” şeklinde konuştu.

Bu standardı tutturmaları gerektiğinin altını çizen Orhun Ene, “Biz burada Avrupa’da Venedik takımını da, ligde Fenerbahçe Beko’yu da yenebilirdik. Ama bu iştahı ve kararlılığı göstermedik. Tabii ki Koç benim. Bunun çözümünü benim bulmam lazım. Bunun için de uğraşıyorum. Ama ben bunu yaparken de bir anlamda da her zaman her şartta TOFAŞ Spor Kulübü oyuncusunun da bu mücadeleyi her salonda vermesi gerekiyor” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor