Sportive
SOLGAR VİTAMİN TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNALİNDE TOFAŞ’IN RAKİBİ GALATASARAY
  • Google+ ile paylaş
27.01.2020
TOFAŞ Basketbol Takımı, Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası çeyrek finalinde Galatasaray Doğa Sigorta ile eşleşti. 11 Şubat 2020 tarihinde Sinan Erdem Spor Salonu'nda tek maç üzerinden oynanacak karşılaşma saat 21.00'de başlayacak.

Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası’nda çeyrek final kuraları çekildi. Crowne Plaza İstanbul Florya’da gerçekleştirilen kura çekimine TOFAŞ Spor Kulübü’nü temsilen Genel Menajer Tolga Öngören ve Pazarlama ve İletişim Menajeri Can Efe Şekerci katıldı. Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmalar sonucunda, yeni formata göre ligin ilk yarısını ilk 4’te tamamlayan ekipler (Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta) ile ikinci 4’te bulunan takımlar (Tofaş, Teksüt Bandırma, Darüşşafaka Tekfen ve Türk Telekom) 2 torbaya ayrılarak kuraya katıldı.

Çekilen kura sonucunda TOFAŞ Basketbol Takımı’nın çeyrek finaldeki rakibi Galatasaray Doğa Sigorta oldu. 11 Şubat 2020 tarihinde Sinan Erdem Spor Salonu'nda tek maç üzerinden oynanacak karşılaşma saat 21.00'de başlayacak. 

Çeyrek final müsabakalarının ardından, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için Ankara’da bir araya gelecek. 14-16 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final organizasyonunda lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek.


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor