Sportive
ORHUN ENE: BİR AN ÖNCE RİTME GİRMELİYİZ
  • Google+ ile paylaş
27.02.2020
Her ne olursa olsun kazanmanın güzel olduğunu belirten Başantrenörümüz Orhun Ene, “Bahçeşehir karşısında hücumda ve savunmada reaksiyonlarımız bireysel anlamda da geçti. Bu biraz ritimden çıktığımızın göstergesi, ritme girmemiz lazım” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 20. haftasında sahasında Bahçeşehir Koleji’ni 77-76 mağlup ederek bu sezonki 14. galibiyetine imza atan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu. Bahçeşehir Koleji’nin iyi bir takım olduğuna vurgu yapan deneyimli çalıştırıcı, “Özellikle hücum kimyaları her takım için çok zorluk yaratacak düzeyde. Biz oyunu kontrol ettiğimizi düşünüyorduk ama bunun sonunda da böyle olabileceğini de ben tahmin ediyordum. Çünkü koparmamız gereken yerde oyunu biz koparamadık. 12 Sayılık farkı yakaladığımızda o maçı oradan bitirmemiz lazımdı. Oyunun sonunda bu kadar hücumu kuvvetli olan bir takım bir yerde ritm buluyor" dedi.

SEVİYEMİZİ YUKARI ÇEKMELİYİZ

Lige verilen aranın da kendilerini etkilediğini ifade eden Ene, "Bu arada 9 gün antrenman yapmadık. Milli takıma giden oyuncularımız oldu, yurt dışına giden oyuncularımız oldu. Bu rotasyonda bizi de kötü etkiledi. Üç tane oyuncumuz daha yeni geldi, bir tanesi de sakat geldi. Oyun içerisinde bunların sıkıntılarını tabii ki hissedecektik. Bizim için mazeret değil, bizim oyuncularımız gitsin Milli takımlarda oynasın. Biz bununla mutlu oluruz. Çünkü bizim kulüp olarak da şampiyonluktan da, kupa kazanmaktan da öte oyuncularımızın oralarda oynamasından gurur duyarız. Faydalı olsunlar, katkı versinler. Bu bizim için hiçbir zaman mazeret değil ama bunun sonuçları da burada maçta çıkacaktı. Sonunda bir şekilde Bahçeşehir Koleji’nin hatasıyla maçı kazandık. Her ne olursa olsun kazanmak güzel bir şey ama sezon başındaki ‘biz’ değildik bugün. Bunun için bir an önce kendi seviyemizi yukarıya çekmemiz lazım. Bugün bütün hücumda-savunmada reaksiyonlarımız bireysel anlamda da geçti. Bu biraz ritimden çıktığımızın göstergesi, ritme girmemiz lazım" şeklinde konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor