Sportive
YALÇIN KÜÇÜKÖZKAN: TAKIM KARAKTERİMİZİ ORTAYA KOYDUK
  • Google+ ile paylaş
04.11.2020
Keravnos deplasmanında maça istedikleri sertlikte başlayamadıklarını ancak ikinci devrede beraber kalarak takım karakterini ortaya koyduklarını belirten Antrenörümüz Yalçın Küçüközkan, “Özellikle ikinci yarıdaki iyi savunma stratejimizle kazandık."

Basketbol Şampiyonlar Ligi B Grubu 2. hafta maçında deplasmanda Keravnos’u 74-84 mağlup ederek gruba galibiyetle başlayan TOFAŞ’ta Başantrenörlük görevini yerine getiren Yardımcı Antrenörlerden Yalçın Küçüközkan ve oyunculardan DeVaughn Akoon-Purcell karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. Gruptaki ilk maçlarına çıktıklarını hatırlatan Yalçınküçüközkan, “Maça istediğimiz sertlikte başlayamadık ve dolayısıyla ilk yarıda çok iyi değildik. Devre arasında soyunma odasında eksiklerimizi konuştuk. İkinci yarıda beraber kaldık ve takım karakterimizi sahaya koyduk. Tüm oyuncularımı tebrik ediyorum. Oyuna güç verdiler, sertlik verdiler. Deplasman maçları oyuncular için hiç bir zaman kolay değildir. Bu bakımdan Avrupa maçlarına galibiyetle başlamak bizim için çok önemliydi. Özellikle ikinci yarıdaki iyi savunma stratejimizle kazandık” şeklinde konuştu.


AKOON-PURCELL: BİRLİKTE KALDIK

Karşılaşmayı 24 sayı-8 ribaund-3 top çalma-1 blok ile tamamlayan DeVaughn Akoon-Purcell ise maçın ardından şu ifadeleri kullandı; “Bu akşamki maç için şunu söyleyebilirim ki (we stay together) tamamen beraber kaldık. İlk yarı savunmada iyi iletişim kuramadık ve bu bizi geriye düşürdü. Devre arasında soyunma odasında konuştuk ve ikinci yarı daha iyi bir iletişim kurduk, beraber kaldık ve bu da bize galibiyeti getirdi. Maçları tek tek değerlendirmeliyiz önümüzdeki maçlardaki takımları iyi gözlemlemeli, hazırlanıp beraber kalmalı ve galibiyete oynamalıyız. Grupta bence şansımız yüksek.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor