Sportive
KAMUOYUNA DUYURU:
  • Google+ ile paylaş
25.12.2020
TOFAŞ Basketbol A Takımı’mıza transferi gerçekleşen Tomislav Zubcic ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

TOFAŞ Spor Kulübü olarak, 1974’ten bu yana çalışmalarımızı oluşturduğumuz altyapı odaklı model ile ulusal ve uluslararası alanda rekabetçi, etik değerlere sahip, davranışlarıyla örnek bir kulüp vizyonuyla sürdürmekteyiz.

Kulübümüz, sporun temelinde var olan centilmenlik esası ile doğru ve saygılı iletişime her zaman önem vermiştir.

Bu paralelde; TOFAŞ Basketbol A Takımı’mızın yeni üyesi Tomislav Zubcic’in takımımıza transfer sürecinde ortaya atılan spekülasyonlarla ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

İlgili transfer sürecinde her zaman olduğu gibi basketbolun etik değerleri çerçevesinde hareket eden kulübümüz, Tomislav Zubcic’i ilk olarak oyuncunun menajeri Tolga Tuğsavul’ın önerisiyle 12 Aralık 2020 tarihinde teknik ekibimiz tarafından gündemine almıştır. Teknik ekibimiz, yapmış olduğu çalışma sonunda oyuncuyu ancak deneme sürecinde (Try-out) görerek değerlendirebileceklerini ifade etmişlerdir. Oyuncunun menajerine, teknik ekibimizin bu isteği belirtilmiş ve cevap beklenmiştir. Takip eden günde, oyuncunun menajeri Zubcic’in deneme sürecini kabul ettiğini kulübümüze bildirmiştir.

Menajerinden alınan olumlu yönlendirme ile Tomislav Zubcic’in deneme süreci, 21 Aralık Pazartesi gününden itibaren başlatılmış ve oyuncu, takım antrenmanlarına alınmıştır. Takibinde teknik ekibimizin 24 Aralık Perşembe akşamı, oyuncunun deneme sürecine ait verdiği rapor doğrultusunda Tomislav Zubcic’in kontratı devreye girmiş ve 25 Aralık Cuma (bugün) günü lisansı çıkartılmıştır.

Yaşanan tüm bu süreç, Tomislav Zubcic’in menajeri Tolga Tuğsavul tarafından da açık ve net bir şekilde kamuoyuna açıklanmış, ilgili köşe yazısı 20 Aralık 2020 tarihli Yeni Dönem Gazetesi’nde spor yazarı Engin Aksöz tarafından kaleme alınmıştır.

Köşe yazısını okumak için: https://www.yenidonem.com.tr/yazarlar/engin-aksoz-65/zubzic-icin-menaceri-tugsavul-ne-soyledi-14477.html

Kulübümüz, “Basketbol kenti Bursa” vizyonuyla kente ve ülke basketboluna değer katmaya devam edecektir.

Saygılarımızla.

Tofaş Spor Kulübü

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor