Sportive
TOFAŞ BCL TOP 16’DA J GRUBU’NDA
  • Google+ ile paylaş
21.01.2022
TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Basketbol Şampiyonlar Ligi son 16 turundaki rakipleri belli oldu. Mavi Yeşilliler, ülkemizden Darüşşafaka Basketbol ile birlikte İspanya’dan BAXI Manresa ve İtalya’dan Nutribullet Treviso ile J Grubu’nda mücadele verecek.

TOFAŞ’ın FIBA Basketball Champions League (BCL) play-off turundaki rakipleri play-in karşılaşmaları sonucunda belirlendi. Normal sezonda F Grubu’nu 4 galibiyet-2 mağlubiyetle ilk sırada tamamlayarak adını son 16 takım arasına yazdıran TOFAŞ Basketbol Takımı, top 16 turu için B Grubu lideri BAXI Manresa ile birlikte J Grubu’nda rakiplerini bekliyordu. Play-in eleme turu karşılaşmaları sonucunda Lavrio Megabolt’u 2-0 eleyen İtalyan temsilcisi Nutribullet Treviso ile Hereda San Pablo Burgos’u 2-1 ile geçen ülkemizden Darüşşafaka Basketbol, Mavi Yeşillilerin son 16 turundaki rakipleri olurken, dörderli 4 grupta oynanacak son 16 turunu ilk 2 sırada tamamlayan takımlar, isimlerini çeyrek finale yazdıracak. Çeyrek final eşleşmelerinde 2 galibiyete ulaşan kulüpler, mayıs ayında yapılması planlanan dörtlü finale katılacak.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde top 16 turu karşılaşmaları 24-25 Ocak 2022’de başlayacak ve 22-23 Mart 2022’de sona erecek. TOFAŞ, J Grubu’nda ilk maçını 25 Ocak Salı günü Darüşşafaka Basketbol ile sahasında oynayacak. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’ndaki mücadele saat 20.00’de başlayacak.

J GRUBU

Tofas Bursa (Türkiye)

Darüşşafaka Basketbol (Türkiye)

BAXI Manresa (İspanya)

Nutribullet Treviso (İtalya)

PLAY-OFF MAÇ TAKVİMİ

1. HAFTA (25 Ocak Salı / 20.00)

Tofaş Bursa - Darüşşafaka Basketbol

2. HAFTA (2 Şubat Çarşamba / 20.00)

Tofaş Bursa - BAXI Manresa

3. HAFTA (8 Şubat Salı / TSİ: 22.30)

Nutribullet Treviso - Tofaş Bursa

4. HAFTA (8 Mart Salı / 20.00)

Darüşşafaka Basketbol - Tofaş Bursa

5. HAFTA (16 Mart Çarşamba / 20.00)

Tofaş Bursa - Nutribullet Treviso

6. HAFTA (22 Mart Salı / TSİ: 22.30)

BAXI Manresa - Tofaş Bursa

BCL TOP16 FIRSAT PAKETİ: 3 MAÇ TEK FİYAT

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Basketbol Şampiyonlar Ligi son 16 turunda J Grubu’nda iç sahada oynayacağı 3 maçın biletleri ‘BCL TOP16 fırsat paketinde’ özel indirim ve tek fiyatla satışa sunuldu. Taraftarının desteğiyle son 8’e kalmak isteyen Bursa ekibini bu turda önemli maçlar beklerken,  biletix.com (online satış) ve Biletix parekende noktalarından satışa sunulan sınırlı sayıdaki BCL TOP16 paketi kombin biletine sahip olan basketbol severler, son 8’e kalınması halinde TOP 8 Play-off maçlarına da %50 indirimli olarak bilet almaya hak kazanacaklar.

Avrupa serüveninde Tofaş’ın yanında ol, son 16 heyecanını BİRLİKTE yaşayalım!

Birlikte zaferlere!

‘BCL TOP16 Paketi’ bilet fiyatları şu şekilde;

(TOFAŞ’ın Şampiyonlar Ligi son 16 turu J Grubu’nda iç sahada oynayacağı 3 maç için tek fiyat)

VIP 1 - 390.00 TL

VIP 2 - 225.00 TL

Çekme Tribün - 200.00 TL

Normal Tribün - 120.00 TL

Köşe Tribünler - 100.00 TL

Pota Arkası - 65.00 TL

Online bilet satışı için tıklayınız: https://www.biletix.com/etkinlik/1YX04/TURKIYE/tr

Maç Tarihleri;

25 Ocak 2022     / 20.00  l Tofaş – Darüşşafaka Basketbol

02 Şubat 2022   / 20.00  l Tofaş – BAXI Manresa

16 Mart 2022    / 20.00  l Tofaş –  Nutribullet Treviso

Biletix Bursa Bölge Parekende Satış Noktaları;

Çetin Family (Emek)

Haftanın her günü 10:00 - 22:00

Turgut Özal Cad. No:1 Emek / Bursa

Çetin Family (Nilüfer)

Haftanın her günü 10:00 - 22:00

Odunluk Mah. Lefkoşe Cad. Mihraplı Plaza İş Merkezi No: 9/A-B Nilüfer / Bursa

Lütfen not edin; (TBF VE FIBA COVID-19 TEDBİRLERİ PROTOKOLÜ BİLGİLENDİRMESİ)

- Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından açıklanan ve FIBA organizasyonlarında da aynı şekilde uygulanan güncel Covid-19 tedbirleri protokolü gereği 2021-2022 sezonunda salonlar, %100 kapasiteyle yalnızca ev sahibi taraftarlara açık olacaktır.

- Müsabakaları izlemek üzere yaşa bakılmaksızın aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile seyirci olarak salona alınacaktır.

- Covid-19 geçirmiş ve izolasyon süreçlerini tamamladıktan sonra +1 doz aşısı olan seyirciler, 180 gün süre ile seyirci olarak salona alınabilmektedir. 180 Günü aşan kişilerin salona giriş yapmaya devam edebilmeleri için hatırlatma aşısını olmaları gerekmektedir. (Aşı grubu içerisinde yer almayan 12 yaş altındaki kişiler, Covid-19 geçirmiş ve izolasyon süreçlerini tamamlamış olsalar dahi aşı takviminde yer almadığı için Bursa Valiliği kararı ile salona alınmamaktadır.)

- Aşı takvimini tamamlamasından itibaren 180 günü doldurmuş ve hatırlatma aşılarını olmamış kişiler, salona alınmayacaktır.

 - Hatırlatama dozu aşılarını veya sonraki doz aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır.

- Yaşa bakılmaksızın aşı olmamış veya covid geçirmemiş kişiler, negatif PCR testi sonucu olsa dahi salona alınmayacaktır.

- Saha kenarından müsabakaları izleyecek kişiler de dahil olmak üzere yukarıda belirtilen şartlara uymayan kişilere bilet satışı yapılmayacaktır. Seyircilerin salona girişlerinde bilet kontrolü ile birlikte aşı kartı ve hes kodu kontrolü yapılmaktadır.

- Tribün ve saha kenarında müsabakayı izleyecek seyircilerin tamamı kullanım amacına uygun şekilde maske takmak zorundadır. Mesafe ve hijyen konusunda alınan tedbirler de aynı titizlikle devam edecektir.

- FIAT Engelsiz Tribün’de yer alacak olan engelli vatandaşlarımızın da refakatçileriyle birlikte Covid-19 tedbirleri protokollerini karşılamaları gerekmektedir. Bu vatandaşlarımız, davetiyelerini refakatçileri aracılığıyla maç günü salon bilet gişemizden engelli kartlarını ve kimliğini ibraz ederek alabileceklerdir.

Maça giriş için gerekli olan tüm sağlık kuralları için: https://www.tbf.org.tr/sitefiny-tbf-media/dokuman/5B4864D47FE84C9CA085AFE155471E52_covid-19-tedbirleri-proseduru.pdf

- Dijital Bilet (PDF bilet) sahiplerinin her ihtimale karşı biletlerinin çıktısını alarak salona gelmeleri önerilmektedir.

- Salon görevlilerinin uyarılarını lütfen dikkate alın.

- Salon içerisinde yer gösterici görevlilerinden yerlerinizin gösterilmesi konusunda yardım alabilirsiniz.

- Bilet ve kombinelerinizin üzerinde yazan blok ve koltukta oturmanız gerekmektedir.

- Salona girerken parfüm, deodorant, pet şişe, suluk, şemsiye vb. gibi sahaya atılması mümkün olan şeyleri yanınızda bulundurmamanız gerekmektedir. Yanınızda getirdiğiniz taktirde güvenlik tarafından el konulabilir. El konulan eşyalardan TOFAŞ Spor Kulübü sorumlu değildir.

- Herhangi bir tribüne rakip takım ya da farklı takım ürünleriyle girilmesi yasaktır. Tespit edilen kişiler salon dışına çıkarılacaktır.

- 2021/2022 Sezonu kombine kartları, iç sahada oynanacak (Basketbol Şampiyonlar Ligi ve muhtemel ING Basketbol Süper Ligi play-off maçları ve Türkiye Kupası maçları da dahil olmak üzere) tüm karşılaşmalarda geçerlidir.

Covid-19 Aşı takvimini tamamlamış olmak:

1. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan en az iki doz aşı olmak; daha önce olduğu aşılarla covid-19 aşı takvimini tamamlama süresini aşmış olan kişilerin ise olduğu iki doz aşı sonrası artı (+) hatırlatma dozu aşılarını yaptırmış olmak.

2. Covid-19 hastalığını geçirmiş ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan izolasyon sürecini yerine getirmiş olduktan sonra +1 doz aşı olmak.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor