Sportive
AHMET ÇAKI: TAKIM HALİNDE MÜCADELE ETTİK
  • Google+ ile paylaş
23.01.2022
Darüşşafaka gibi sert bir takıma karşı aynı sertlikte oynadıklarını belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Salı günkü Şampiyonlar Ligi maçına da en iyi şekilde hazırlanıp, aynı mücadeleyi ortaya koymaya çalışacağız” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 18. haftasında sahasında Darüşşafaka Basketbol’u 81-65 mağlup ederek galibiyet serisini 4 maça çıkaran TOFAŞ’ta Başantrenör Ahmet Çakı karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Sert bir takıma karşı böyle mücadele verdikleri için mutlu olduğunu belirten Çakı, şu ifadeleri kullandı; “Bugün Pazar günü saat 13.00 maçı olmasına rağmen çok ciddi bir rakiple, Avrupa'da belki en formdaki takımla oynadık. Maçın ilk yarısı gerçekten çok sert geçti. Üçüncü periyotta da Darüşşafaka takımı bir avantaj elde etti ama maçı bırakmayıp dördüncü periyotta takım halinde mücadeleye devam ederek kazandık. Dediğim gibi Darüşşafaka takımı şu an hem Türkiye Ligi'nde kazandığı seri galibiyetler, hem de Avrupa Ligi'ndeki başarılarıyla çok ciddi bir takım. Böyle bir takıma karşı, böyle bir mücadeleyi verdiğimiz için mutluyum. Onları da tebrik ediyorum, ülkemizi en iyi şekilde Şamiyonlar Ligi'nde temsil edip Burgos takımını geçip son 16'ya kaldılar. Son 16'da aynı gruptayız. İki Türk takımı olarak ciddi bir mücadeleye gireceğiz. Salı günü onlarla zaten bir maçımız daha var. Bir günümüz var, o maça hazırlanıp, aynı mücadeleyi ortaya koymaya çalışacağız.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor