Sportive
TOFAŞ KÜÇÜK VOLEYBOL TAKIMI GALİBİYETLE BAŞLADI
  • Google+ ile paylaş
14.06.2015
Manisa'da bugün başlayan Küçük Erkekler Voleybol Türkiye Şampiyonası C Grubu ilk maçında TOFAŞ, Fabrika Voleybol'u 3-1 mağlup etti.

Manisa'da bugün başlayan Küçük Erkekler Voleybol Türkiye Şampiyonası C Grubu ilk maçında TOFAŞ, Fabrika Voleybol'u 3-1 mağlup etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye TOFAŞ, 4-1'le kötü bir giriş yapsa da daha sonra yakaladığı 7-2'lik seriyle ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Rakibi karşısında iyi bir oyun ortaya koyan Bursa temsilcisi ikinci teknik molaya da 16-11 üstün girdi. Senin sonunu da iyi oynayan TOFAŞ, Fabrika Voleybol karşısında seti 25-17 kazandı ve 1-0 öne geçti.

İkinci set karşılıklı sayılarla başlarken Fabrika Voleybol daha dirençli başlasa da birinci teknik molaya 8-7 TOFAŞ üstünlüğüyle girildi. Molanın ardından serviste etkili olan Kırmızı Beyazlılar rakibi karşısında ikinci teknik molaya da 16-12 önde girdi. Kalan bölüm karşılıklı sayılarla geçilirken TOFAŞ üstünlüğünü sürdürerek seti 25-18 aldı ve durumu 2-0'a getirdi. 

Üçüncü sete iyi başlayan Fabrika Voleybol 5-0'lık seriyle başladığı oyunda birinci teknik molaya 8-1 önde girdi. İstanbul ekibi bir ara skoru 13-3'e getirse de TOFAŞ farkın daha fazla açılmasına izin vermedi ve ikinci teknik molaya da Fabrika Voleybol'un 16-8'lik üstünlüğüyle girildi. Kalan bölümde rakibi karşısında farkı kapatamayan Bursa temsilcisi bu seti 25-16 kaybetti ve durum 2-1'e geldi. 

Dördüncü setin başında büyük çekişme vardı. Karşılıklı sayılarla geçen ilk bölüm sonunda birinci teknik mola Fabrika Voleybol'un 8-7'lik üstünlüğüyle geçildi. Oyundaki heyecan bir an olsun düşmezken ikinci teknik molaya bu kez TOFAŞ'ın 16-14'lük üstünlüğüyle girildi. Kalan bölüm de büyük heyecana sakin olurken az hata yapan taraf TOFAŞ oldu ve seti 25-22 maçı da 3-1 kazanarak şampiyonaya 3 puanlık başlangıç yaptı. Kırmızı Beyazlılar gruptaki ikinci maçını 15 Haziran Pazartesi günü saat 17.00'de Manisa Büyükşehir Belediye Spor Salonu'nda Osmaniye ile oynayacak. 

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor