Sportive
FIATBALL 2015 BÜYÜK COŞKUYLA TAMAMLANDI
  • Google+ ile paylaş
23.06.2015
TOFAŞ ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) 2000 yılında hayata geçirdiği “Basketbol Gönüllüleri Projesi”nin 2014 -2015 sezonu, 19 Haziran Cuma günü Koç Üniversitesi’nde düzenlenen FiatBall Basketbol Şenliği’yle son buldu.
Altyapı ve kaynak yetersizliği nedeniyle spor yapma şansını elde edemeyen 7 – 14 yaş arasındaki gençlere imkân sağlamak amacıyla hayata geçirilen Basketbol Gönüllüleri Projesi’nin sezon kapanışına 10 şehirden toplam 122 öğrenci, 24 gönüllü antrenör ile Tofaş ve TEGV çalışanları katıldı. 

15-19 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da bir araya gelen ve yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik sanat etkinliklerinden film gösterimine kadar çeşitli aktivitelere katılan genç sporcular, şenlik süresince illerini temsilen oluşturdukları takımlarla 37 maç oynarken, bireysel basketbol becerilerini sergileme imkânı yakaladı. Düzenlenen yarışmalarda kazanan genç sporcular ödüllerini törene katılan TEGV  ve Tofaş Spor Kulübü yöneticilerinin elinden aldı.  

Basketbol Gönüllüleri Projesi ve FiatBall Şenlikleri ile çocukların gelişimine yönelik bir çalışmanın parçası olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Tofaş Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan, “Tofaş Spor Kulübü olarak sporun ve özellikle de basketbolun çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesi ve gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyoruz. Bu kapsamda da 15 yıldır Fiatball organizasyonuyla Türkiye’nin dört bir yanından gençlerimizle bir araya geliyoruz. Zor şartlarda yetişen ve sporla tanışma fırsatı elde edemeyen çocuklarımızı basketbolla buluşturuyoruz. Topluma fayda sağlayacak, gençlerimizin kişisel gelişimlerine yardımcı olarak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Projenin diğer ortağı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Genel Müdürü Mete Meleksoy ise yaptığı konuşmada “Tofaş Spor Kulübü ile birlikte 15 senedir basketbolla tanışma fırsatı bulamamış binlerce çocuğumuza bu sporu sevdirdik. TEGV, çocuklarımızın hayatlarına dokunarak geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için çalışıyor. İnanıyorum ki bu eğitim programı sayesinde çocuklarımız sporun kardeşlik ve dostluk ruhunu unutmadan basketbola gönül vermeye devam edecekler. Bu şenliği gerçekleştirmemizde bize destek olan Tofaş Spor Kulübü’ne teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.     

13 bin çocuk basketbolla tanıştı


Şenlik kapsamında gerçekleştirilen yetenek yarışmasını Mardin İl Temsilciliği’nden Mehmet Gündüz, şut yarışmasını ise Antalya Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı’ndan Mehmet Efe Yılmaz kazandı. Van Feyyaz Toker Eğitim Parkı “En Centilmen Takım” İzmir Çiğli Eğitim Parkı’ndan Caner Doğan “En Başarılı Antrenör” ve İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkı’ndan Talha Sarıcan “En Değerli Oyuncu” ödülüne layık görüldü.
Basketbol Gönüllüleri Projesi kapsamında bugüne kadar 13 bin kadar çocuk basketbolla tanışırken, 317 TEGV gönüllüsü Basketbol Antrenörlüğü eğitimi aldı. 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:  

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 35 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 40 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 5 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 2 milyondan fazla çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor