Sportive
TOFAŞ VOLEYBOL TAKIMI DÜZCE'Yİ YENDİ
  • Google+ ile paylaş
06.12.2015
Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu 11. hafta maçında TOFAŞ sahasında konuk ettiği Düzce Belediyespor'u çekişmeli geçen mücadele sonunda 3-1 mağlup etti ve puanını 23'e çıkardı.

Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu 11. hafta maçında TOFAŞ sahasında konuk ettiği Düzce Belediyespor'u çekişmeli geçen mücadele sonunda 3-1 mağlup etti ve puanını 23'e çıkardı.

Çekirge Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye TOFAŞ, Suat, Mehmet, Burak, Furkan, Harun ve Çağatay (libero) altısıyla başladı. Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Düzce Belediyespor oldu. Konuk ekip ill teknik molaya da 8-5 önde girdi. Bu dakikadan sonra hücumda etkinliğini arttıran TOFAŞ ikinci teknik molaya 16-11 önde girdiği seti rahat bir oyunla 25-15 kazandı ge 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan TOFAŞ olsa da birinci teknik molaya 8-6 Düzce Belediyespor üstünlüğüyle girildi. Bu sette bir pozisyonda bileği dönen Mehmet Hacıoğlu acılar içinde kenara geldi ve kalan bölümde görev alamadı. Oyunda bu dakikadan sonra da devam ederken konuk ekip ikinci teknik molayı da 16-14 üstün geçti. Kalan bölümde de üstün oyununu sürdüren Düzce Belediyespor set 25-19 kazanarak durumu 1-1'e getirdi.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başlarken birinci teknik molaya TOFAŞ Berkay'ın sayılarıyla 8-7 önde girdi. Oyunda başa baş mücadele devam ederken ikinci teknik molayı da TOFAŞ 16-14 üstün geçti. Setin kalan bölümünde haya yapmayan Bursa temsilcisi seti 25-22 kazanarak 2-1 öne geçti. 

Dördüncü sete iyi başlayan Düzce Belediyespor birinci teknik molayı 8-7, ikinci teknik molayı da 16-13 önde geçerek son bölüme avantajlı girdi. Kalan bölüm adeta nefesleri kesti. Üstünlüğün sürekli el değiştirdiği son bölümde az hata yapan taraf TOFAŞ olunca seti 27-25, maçı da 3-1 kazanarak galibiyet sayısını 8'e çıkardı.  

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor