Sportive
TOFAŞ VOLEYBOL TAKIMI SAHASINDA KAZANMAYA DEVAM EDİYOR
  • Google+ ile paylaş
30.01.2016
Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu 17. hafta maçında TOFAŞ sahasında konuk ettiği Seydişehir Belediyespor'u 3-2 mağlup ederek üst üste 3. galibiyetini elde etti.
Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu 17. hafta maçında TOFAŞ sahasında konuk ettiği Seydişehir Belediyespor'u 3-2 mağlup ederek üst üste 3. galibiyetini elde etti.

Çekirge Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye TOFAŞ, Harun, Mehmet, Burak, Suat, Furkan, Çağatay (libero) altısıyla başladı. Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede ilk teknik molaya Bursa temsilcisi 8-6 önde girdi. Molanın ardından toparlanan Seydişehir Belediyespor bulduğu kolay sayılarla ikinci teknik molaya 16-15 önde giren taraf oldu. Kalan bölüm büyük heyecana sahne olurken geriden gelen TOFAŞ taraftarının da desteğiyle seti 25-23 kazandı ve 1-0 öne geçti. 

İkinci sete  iyi başlayan konuk ekip üst üste bulduğu sayılarla birinci teknik molaya 8-5 üstün girdi. Molanın ardından 3-4 sayı geri düşen TOFAŞ ikinci teknik molaya doğru bulduğu sayılarla skoru 15-15'te eşitlerken teknik molaya Seydişehir Belediyespor  16-15 önde girdi. Molanın ardından oyunda kontrolü eline alan Kırmızı Beyazlılar bulduğu sayılarla skoru 19-16'ya getirdi. TOFAŞ hücumda üst üste hatalar yapınca Konya ekibi  20-20 oyuna yeniden dengeyi getirdi. Kalan bölüm karşılıklı sayılarla geçse de az hata yapan TOFAŞ oldu ve seti 26-24 alarak durumu 2-0'a getirdi. 

İlk iki sette olduğu gibi üçüncü sette karşılıklı sayılarla başlarken, birinci teknik mola Bursa temsilcisinin 8-7 üstünlüğüyle geçildi. Bu dakikadan sonra oyunda üstünlük kuran TOFAŞ üst üste bulduğu sayılarla farkı açtı ve ikinci teknik molaya 16-12 önde girdi. Mola dönüşünde toparlanan Seydişehir Belediyespor üst üste bulduğu sayılarla 20-20'de üzün bir süre sonra skora dengeyi getirdi. Kalan bölümde üstünlüğünü sürdüren Konya ekibi seti 25-23 kazanarak durumu 2-1'e getirdi.

Dördüncü sete çok iyi başlayan Seydişehir Belediyespor 7-0'lık seri yakaladı ve birinci teknik molayı 8-2 önde geçti. TOFAŞ rakibi karşısında oyuna tutunmaya çalışsa da farkı bir türlü kapatamadı ve ikinci teknik molayı da Konya ekibi 16-9 üstün geçti. Setin kalan bölümünde de üstünlüğünü sürdüren Seydişehir Belediyespor 25-22 kazandı ve durumu 2-2'ye getirdi.

Tie-break setine iyi bir başlangıç yapan TOFAŞ 5-2 önde olduğu ilk bölümde saha değişimini 8-7 üstünlükle geçti. Son bölüm büyük çekişmeye sahne olurken Bursa temsilcisi Furkan'la file üstünde yaptığı bloklarla seti 15-13, maçı da 3-2 kazandı. Bu sonuçla Kırmızı Beyazlılar üst üste 3. galibiyetine ulaşırken puanını 34'e yükseltti.  

TOFAŞ ligin 18. haftasında 3 Şubat Çarşamba günü İzmir'de TFL Altekma'ya konuk olacak. 
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor