Sportive
ORHUN ENE: İŞİMİZİ HER GÜN AYNI CİDDİYETLE YAPMALIYIZ
  • Google+ ile paylaş
31.01.2016
TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene ve Tuğberk Gedikli maç sonunda galibiyet hakkında açıklamalarda bulundu.
TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene ve Tuğberk Gedikli maç sonunda galibiyet hakkında açıklamalarda bulundu.

Farklı kazandıkları bir maç olduğunu belirten Tecrübeli çalıştırıcı Orhun Ene, ''Bu maçla ilgili olarak olum şeyleri söylemekten ziyade olumsuz şeyleri düzeltmemiz gerek. Bizim için alt tarafla bir fark oldu. Konsantre olmazsak, oyundan keyif almazsak, maçı yaşamazsak bunlar bize sıkıntı yaratır. Geçen Denizli maçında da oyunun başında kötü oynamıştık. Bugün de belli dönemde kötü oynadık. Kaliteli bir kadroyuz. Bizim kalitemizde ki oyuncuların öyle veya böyle her maça konsantre olması gerekir'' dedi.

Kendilerini seyretmeye gelen, her koşulda onlarla beraber yaşayan bir seyirci topluluğu olduğuna dikkat çekerek, ''Onlara da güzel basketbol seyrettirme görevindeyiz. Dış sahada daha konsantre oluyoruz ama iç saha maçlarında bu sıkıntıları yaşayacağız. Hem ben hem oyuncularımın gayret etmesi lazım. Henüz bitmiş olan bir şey yok. En kötüsü de her aldığımız galibiyetin de sezon sonu için hiçbir önemi yok. Kendimizi kandırırız buralarda. İşimizi başından sonuna kadar her gün aynı ciddiyetle yapmalıyız'' ifadelerini kullandı.

Rakiplerinin zor günler yaşadığını belirten Ene, ''Onlar da sıkıntılar yaşıyor. Kısıtlı bütçeleriyle ayakta kalmaya çalışıyorlar. Onlara da kalan maçlarında başarılar diliyorum. Zor bir periyot bekliyor onları. İnşallah istedikleri hedefe sezon sonunda ulaşırlar'' diye konuştu.

GALİBİYETLE BAŞLAMAK ÖNEMLİYDİ
Tuğberk Gedikli ikinci yarıya galibiyetle başlamalarının kendileri için önemli olduğunu belirterek, ''Öncelikle rakibimizi göstermiş oldukları performanstan dolayı kutluyorum. İlk yarıyı namağlup lider bitirmiştik. İkinci devreye galibiyetle başlamak bizim için önemliydi. Kazanarak iyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Haftaya Pertevniyal deplasmanına gideceğiz. Aynı konsantrasyonla o maça da çıkıp almaya çalışacağız. Sezon sonuna kadar bu performansımızı sürdürüp lige çıkan taraf olmak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor