Sportive
ORHUN ENE: TARAFTARIMIZLA DAHA ENERJİK OYNAMAK İSTİYORUZ
  • Google+ ile paylaş
08.06.2018
Fenerbahçe Doğuş ile oynadıkları play-off final serisi ikinci maçında ortaya koydukları oyunda kalma arzusundan memnun olduğunu belirten Başantrenörümüz Orhun Ene, “Taraftarımızın önünde enerjimizi bulursak seri daha keyifli hale gelecektir" dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinde 2-0 geriye düşen TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve Kamerunlu pivot Kenny Kadji, 86-78 kaybettikleri Fenerbahçe Doğuş karşılaşmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Final serisinde bench katkısı alamadıklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, enerjiye ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak, “O enerjiyi verecek oyuncularımızın sayısının daha fazla olması lazım. Çok az sayıda oyuncuyla Eskişehir Basket serisinden itibaren bir mücadele veriyoruz. İlk turlar belki daha rahattı, daha fazla bench katkısı alıyorduk ama şimdi bench’ten de katkı alamıyoruz. Barış Ermiş’in ayağı çektiği için oynatamadık. Böyle olduğu zaman oyunun sonunda da düşüyoruz. Enerjik kalamıyoruz. Oyuncularımızın ikinci maçta ortaya koyduğu enerji ve oyunda kalma arzusundan memnunum. Kırılma anlarında maalesef yorgunluktan hatalar yaptık. Oynadığımız takım Avrupa’nın en iyi takımı. İki gün önceki ağır mağlubiyetten sonra burada onları yenmek çok kolay değil ama oyunun içinde kalma becerisini gösterdik. Diri olsaydık, o dirilikle belki oyunun sonunda kazanacak noktaya gelebilirdik. Şimdi iki tane kendi sahamızda maçımız olacak. O iki maça konsantre olacağız. Bu kısa süre bizim gibi takımlar için büyük dezavantaj. Bir tane yabancı oyuncumuz sakatlığı anda onun yerine koyacağımız oyuncumuz olmadığı için inşallah bugünden sonra bir sakatımız çıkmaz ve hem de maça kadar iyi dinlenmiş olarak seyircimizin önüne çıkarız” dedi.

SALONUN TAMAMEN DOLACAĞINA İNANIYORUM

Basın mensuplarından gelen bir soru üzerine maç kazanmaya ihtiyaçları olduğunu Orhun Ene, “İlk maçta iki oyuncumuzu kaybettik. İkinci maç öncesi ilk konuşmamız ’12 kişi girelim, 12 kişi çıkalım maçtan’ oldu. Bursa’da enerjiyle iyi oynayan bir takımız. O enerjiyle biz kendi basketbolumuzu oynamaya ve kendi doğrularımızı yapmaya devam edeceğiz. Kolay değil tabii ki bundan önce de peş peşe Anadolu Efes maçları oynadık 3-4 gün önce. Bu maçların yaratmış olduğu yorgunlukla beraber bir düşüş olabiliyor. Ama enerjimizi topladığımız zaman ben inanıyorum ki enerjik bir TOFAŞ takımı oynadığı basketbolla bu ligin fark yaratan takımı. Eğer o enerjimizi bulursak serinin daha keyifli hale geleceğini düşünüyoruz. Güzel bir seyircimiz var. Ben serinin üçüncü ve dördüncü maçında salonun tamamen dolacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

KENNY KADJI: BURSA’DA DAHA İYİ OYNAMAK İSTİYORUZ

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Kamerunlu pivotu Kenny Kadji, Fenerbahçe Doğuş karşısında oynadıkları ilk maçtan dersler çıkararak ikinci maçta daha iyi oynadıklarını söyledi. “İlk maçı hem savunmada, hem hücumda çok kötü oynamıştık” diyen Kadji, “Fenerbahçe Doğuş bu maçta hem hücum ribauntlarında, hem savunma ribauntlarında çok iyi mücadele etti. Bundan sonra tekrar toparlanıp, Bursa’daki maçlarda daha iyi performans sergilemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor