Sportive
U18 ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KAYSERİ’DE BAŞLIYOR
  • Google+ ile paylaş
26.05.2019
TOFAŞ Basketbol U17 Genç Takımı, Kayseri’de gerçekleştirilecek U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Yeşim Spor, Yeni Mamak Gençlik ve Balıkesir Basket ile C Grubu’nda mücadele edecek.

U18 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası, 27 Mayıs-2 Haziran 2019 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenecek. Bursa U18 Erkekler Yerel Ligi’ni ikincilikle tamamladıktan sonra sırasıyla Kırklareli’nde gerçekleştirilen 1. Bölge Şampiyonası’nı ve Trabzon’da yapılan Anadolu Şampiyonası Kırmızı Grup müsabakalarını yenilgisiz kapatarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Gülhan Öztürk idaresindeki TOFAŞ Basketbol U17 Genç Takımı, bugün çekilen kura sonucu şampiyonanın grup aşamasında Yeşim Spor, Yeni Mamak Gençlik ve Balıkesir Basket ile C Grubu’nda yer aldı. Mavi Yeşilliler, şampiyonadaki ilk maçını 27 Mayıs Pazartesi günü (yarın) Yeni Mamak Gençlik ile yapacak. Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’ndaki maç 18.00’de başlayacak.

16 Takımın 4 grupta mücadele vereceği U18 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda grup liderleri isimlerini direkt olarak son 8’e yazdıracak. Grup ikincileri ve üçüncüleri ise çeyrek final öncesi 2. tur müsabakaları oynayacak.

U18 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası maç programı şu şekilde;


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor