Sportive
ORHUN ENE: LİGE RENK KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
  • Google+ ile paylaş
26.05.2019
Play-off yarı finalinde daha zor bir rakiple oynayacaklarını, bu devamlılığı göstermek istediklerini belirten TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Lige renk katmaya, katkı sağlamaya devam etmek istiyoruz” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında Beşiktaş Sompo Japan’ı deplasmanda 82-73 mağlup ederek seriyi 2-0 kazanan ve yarı finale yükselen TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve tecrübeli oyuncu Barış Ermiş, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Geçmiş sezonlara göre farklı bir sezon yaşadıklarını ve ritim bulmada sıkıntılar çektiklerini dile getiren Ene, “Açıkçası bu sezon Euroleague takımları hariç kimse diğer takımların ne yapacaklarını, nasıl oynayacaklarını bilmiyorlar. Çünkü birçok haftayı biz maç yapmadan geçirdik. Eurocup’tan elendikten sonra, milli takım araları, Euroleague takımlarının maçlarının arası vs.. Bir türlü ritim bulamıyorsunuz. Bulamayınca da açıkçası geçen sezon daha ritimli girmiştik. Ama burada ritimli girip girmediğimizi bilmiyorum. Beşiktaş da çok büyük sorunlarla uğraştı. Oyuncu kaybettiler, sıkıntı yaşadılar. Kadro sezon başındaki kadrodan farklı. Fakat biz oyun kalitemizi play-off’ta vermemiz gereken mücadeleyi, oynamamız gereken seviyede savunmayı ve hücumda da tecrübeyi ve soğukkanlılığı iyi kullandığımızı düşünüyorum. Bizim için ilk turu bu şekilde geçmemizin avantajı var. Çünkü aynı tecrübede, geniş rotasyonda oynayan bir takım değiliz. Ama özellikle Yiğit olsun, Muhsin olsun, Berkan da önemli katkılar verdiler. Bundan sonra oynayacağımız turun bizim için tecrübe kazanacağımız bir tur olacağını düşünüyorum. İnşallah lige renk katarız, katkı sağlamaya devam ederiz” dedi.

Basın mensuplarının sorusu üzerine Travis Trice’ın performansını değerlendiren Orhun Ene, “Diante Garrett’ın sakatlığından sonra takımın ihtiyacını karşılayabilecek becerisi olan bir oyuncuyu kadromuza kattık. Travis Trice, Diante Garrett’dan daha farklı bir oyuncu. Trice’ın; baskıya karşı top getirmede, oyun kurmada bize yardımcı olacağını biliyorduk. Buraya gelmeden önce belki Garrett kadar skorer değildi ama bu işleri yapacağını ve takımdaki diğer isimlerin skorer açığını kapatacağını bildiğimiz için tercihimizi bu yönde kullandık. Amerika Milli Takımı’nda da oynamış bir oyuncu. O anlamda üst düzey basketbolun içinde olması ve takıma çok çabuk adapte olması bizim için sevindirici. Şimdi bundan sonraki turda daha zor rakiplerle oynayacağız. İnşallah sadece o değil takımca herkesin bu devamlılığı göstermesi önemli bizim için” diye konuştu.


BARIŞ ERMİŞ: KALİTE FARKINI ORTAYA ÇIKARDIK

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın deneyimli oyun kurucusu ise karşılaşmayla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle Beşiktaş’ı kutlamak istiyorum. Zor bir sezon geçirdiler. Yaşadıkları tüm sıkıntılara rağmen bir arada kalmaya ve karakter koymaya devam ettiler. Onları bu mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Bir kalite farkı vardı sahada. İlk maçı evimizde farklı kazandık. Buradaki ikinci maçta bir reaksiyon göstereceklerini biliyorduk. Kendi sahasında daha da agresif oynayan bir takım Beşiktaş. İlk yarı tahmin ettiğimiz gibi geçti. Ama ikinci yarıda düşeceklerini, bizim de o bölümde beklediğimiz tecrübeyi, kalite farkını ortaya çıkaracağımızı tahmin ediyorduk. Şimdi yarı finaldeyiz. Fenerbahçe Beko ya da Türk Telekom eşleşmesinin galibiyle oynayacağız. Şimdilik bütün hazırlıklarımız bunun için olacak. En iyi şekilde mücadele verip, elimizden geleni yapmak istiyoruz.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor