Sportive
TOFAŞ KÜÇÜK VOLEYBOL TAKIMI İSTANBUL BBSK'YA KAYBETTİ
  • Google+ ile paylaş
16.06.2015
Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası C Grubu üçüncü ve son maçında İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 1-0 öne geçtiği maçta 3-1 mağlup oldu ve ikinci olarak çeyrek finale kaldı.
Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası C Grubu üçüncü ve son maçında İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 1-0 öne geçtiği maçta 3-1 mağlup oldu ve ikinci olarak çeyrek finale kaldı. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye TOFAŞ tutuk başlarken servis hataları sonucunda ilk teknik molaya İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un 8-5'lik üstünlüğüyle girildi. Molanın ardından toparlanan Kırmızı Beyaz 13-12 öne geçti. İkinci teknik molaya kadar olan bölümde de üstünlüğünü kaybetmeyen TOFAŞ 16-13 önde geçti. Son bölüm büyük çekişmeye sahne oldu. Bursa temsilcisi 5 sayı farkla önde girdiği bölümde rakibine 24-24'de yakalansa da sonunu iyi oynadı ve seti 26-24 kazanarak 1-0 öne geçti. 

İkinci sete iyi başlayan taraf TOFAŞ olsa da İstanbul Büyükşehir Belediyespor 4-2'den sonra yakaladığı seriyle birinci teknik molaya 8-5 önde girdi. Bu dakikadan sonra farkı daha da açan İstanbul ekibi ikinci teknik molaya da 16-9 üstün girdi. Kalan bölümde de üstünlüğünü sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyespor seti 25-18 kazandı ve durumu 1-1'e getirdi.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başlarken diğer iki sette olduğu gibi birinci teknik molaya da İstanbul ekibinin 8-5'lik üstünlüğüyle girildi. İkinci teknik molaya kadar olan bölümde de üstünlüğünü devam ettiren İstanbul Büyükşehir Belediyespor 16-10 önde geçti. Rakibi karşısında varlık gösteremeyen TOFAŞ bu seti de 25-14 kaybetti ve setlerde 2-1 geri düştü. 

Dördüncü sete moralli başlayan İstanbul ekibi birinci teknik molayı 8-3 önde geçti. Rakibi karşısında bir türlü farkı eritemeyen TOFAŞ ikinci teknik molaya da 16-12 geride girdi. Kalan bölümde Bursa temsilcisi farkı ikiye kadar indirse de seti 25-18 maçı da 3-1 kaybetti. Bu sonuçla Kırmızı Beyazlılar C Grubu'nu ikinci olarak tamamlarken 17 Haziran Çarşamba günü saat 11.00'de Manisa Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu'nda çeyrek finalde Beşiktaş ile mücadele edecek.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor