Sportive
TOFAŞ KÜÇÜK VOLEYBOL TAKIMI YENİLDİ MADALYA ŞANSINI KAYBETTİ
  • Google+ ile paylaş
17.06.2015
Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası çeyrek final maçında TOFAŞ oldukça çekişmeli geçen mücadele sonunda Beşiktaş'a 3-1 mağlup oldu.
Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası çeyrek final maçında TOFAŞ oldukça çekişmeli geçen mücadele sonunda  Beşiktaş'a 3-1 mağlup oldu. 

Manisa Büyükşehir Belediye Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye TOFAŞ kötü bir başlangıç yaparken Beşiktaş ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Molanın ardından Bursa temsilcisi toparlanırken üst üste aldığı sayılarla 12-6'dan skoru 15-15'e getirse de ikinci teknik mola Beşiktaş'ın 16-15 üstünlüğüyle geçildi. Setin sonu da büyük çekişmeye sahne olurken az hata yapan Beşiktaş ilk seti 25-22 kazandı ve 1-0 öne geçti. 

İkinci sete de iyi başlayan İstanbul temsilcisi 5-1'lik seri yakaladı ve birinci teknik molaya 8-5 önde girdi. Bu dakikadan itibaren oyundan düşen ve hücumlarda hata yapan TOFAŞ ikinci teknik molayı da 16-9 geride tamamladı. Kalan bölümde de üstünlüğünü sürdüren Beşiktaş bu seti de 25-14 aldı ve durumu 2-0 yaptı. 

Üçüncü sete de iyi başlayan Siyah Beyazlılar olsa da TOFAŞ toparlandı ve birinci teknik molaya 8-6 üstün girdi. Karşılıklı sayılarla devam eden oyunun ikinci teknik molası da Kırmızı Beyazlılar'ın 16-12'lik üstünlüğüyle geçildi. Setin sonunda oyuna denge gelirken heyecan da doruğa çıktı. Servisin sürekli el değiştirdiği bölümde üstün olan taraf TOFAŞ olurken seti 25-23 aldı ve durumu 2-1'e getirdi.

Dördüncü sete moralli başlayan TOFAŞ olurken karşılıklı sayıların olduğu ilk bölüm sonunda birinci teknik molaya Bursa temsilcisinin 8-6'lık üstünlüğüyle girildi. Başa baş oyun devam ederken 14-14'ten sonra basit iki hata yapan TOFAŞ ikinci teknik molaya Beşiktaş karşısında 16-14 geride girdi. Kalan bölümde rakibi karşısında oyundan iyice düşen TOFAŞ seti 25-17 maçı da 3-1 kaybetti ve madalya şansını kaybetti.

Kırmızı Beyazlılar klasman maçında 18 Haziran Perşembe günü saat 10.00'da Manisa Büyükşehir Belediye Spor Salonu'nda Halkbak'la karşı karşıya gelecek. 
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor